Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Економіст розповів, що буде з цінами та роботою 2023-го

Економіст розповів, що буде з цінами та роботою 2023-го
Фото: УНІАН

Кінець року – це час підбивати підсумки та давати прогнози – принаймні на найближче майбутнє. Що буде з курсом, цінами та безробіттям 2023-го? На ці запитання kp.ua відповів економіст Владислав Банков.

– Курс і далі знижуватиметься, а темпи девальвації гривні залежать від обсягу зовнішньої допомоги, – вважає Банков. – Зростання цін не перевищить рівні нинішнього року, можливе певне уповільнення темпів інфляції. А ось показник ВВП я взагалі не розглядав би, оскільки в цій ситуації він лише характеризує темпи зростання бюджетного сектора.

Дефіцит бюджету буде покритий за рахунок зовнішніх джерел, частково друкарським верстатом, продовжує економіст. За його словами, промовистим прикладом того, як реалізовується бюджет, може бути недавня ситуація на Північному мосту через Дніпро у Києві, коли півсотні машин залишилися без коліс, проїжджаючи новим асфальтом. Очевидно, підрядник дуже поспішав освоїти бюджет.

Щодо безробіття, то тут експерт налаштований песимістично. За його словами, воно зросте, оскільки приватний сектор і надалі скорочуватиметься.

– Думаю, що ми й надалі спостерігатимемо непослідовну політику влади, – резюмував Банків. – Складається враження, що чиновники не мають розуміння того, що допомога союзників рано чи пізно закінчиться.