12 червня
Завантажити ще

Що буде з доларом та євро у передостанній тиждень 2022 року

Що буде з доларом та євро у передостанній тиждень 2022 року
Фото: PublicDomainPictures із сайту Pixabay

У п'ятницю 16 грудня долар на готівковому ринку подешевшав на 27 копійок, а у продажу подорожчав на 3 копійки. Тобто спред між купівлею та продажем збільшився, що зазвичай говорить про те, що ринок перебуває на роздоріжжі.

Євро подешевшав на 41 копійку у купівлі та на 8 копійок у продажу.

На готівковому ринку котирування гривні до долара становлять 39,43-40,13 грн., євро купують за 41,19 грн., а продають за 42,22 грн.

Як повідомляє фінансовий портал, посилаючись на дані валютного аукціону, на чорному ринку долар торгується за 39,95-40,10, євро - за 41,95-42,25 грн.

Міжбанк відкрився в діапазоні 36,5686-36,9343 грн. за долар, торги з євро проходили на рівні 38,8833-39,2685 грн. за євро.

Щодо прогнозів на короткострокову перспективу, то, вважає аналітик Данило Монін, найближчого тижня гривню цілком може очікувати зміцнення, оскільки Мінфіну треба буде закривати рік і витрачати багато гривні. Гроші у нас сьогодні у валюті, тож цю валюту треба буде продавати, щоби покрити гривневі витрати.

Аналітик компанії «Центр біржових технологій» Максим Орищак вважає, що під кінець року гривня зміцниться щодо долара, але не євро.

– Наступного тижня курс продажу американської валюти коливатиметься близько 38 гривень, а євро у цей період збережеться в діапазоні 41,8-43 гривні, – каже Максим Орищак. - Причина такої динаміки полягає у різкому зниженні попиту на валюту в період блекауту, а також у тому, що українці зараз змушені витрачати накопичення. Крім того, немає впевненості в тому, що девальвацію гривні перекриє зростання долара та євро, тобто заробити тим, хто має валютні накопичення, не вийде. Причому це стосується не тих українців, які мають великі накопичення, і давно вивели їх за кордон, а про тих, хто тримає на чорний день кілька сотень доларів.

Євро на готівковому ринку країни буде стабільним, оскільки у світі європейська валюта зберігає впевнене зростання щодо долара. За останні три місяці євро зміцнилося з рівня 0,97 до 1,0660 до долара. І його подальше зміцнення на міжнародній арені позначатиметься на зростанні курсу в Україні.​