Завантажити ще

Національний банк зберіг облікову ставку на рівні 25%

Національний банк зберіг облікову ставку на рівні 25%
Фото: facebook.com/NationalBankOfUkraine

Національний банк України ( НБУ ) прийняв рішення зберегти облікову ставку на рівні 25% річних з 9 грудня 2022 року. Також НБУ вирішив підвищити вимоги до обов'язкових резервів банків. Про це заявив голова Нацбанку Андрій Пишний на брифінгу.

- Це сприятиме посиленню монетарної трансмісії, підтримці курсової стабільності та поступовому зниженню інфляції у 2023 році, - сказав Пишний. Він додав, що наразі інфляція в країні продовжує зростати, але її темпи набагато менші, ніж цього побоювалися раніше.

Так, зростання споживчих цін в Україні за підсумками жовтня прискорилося до 26,6% у річному обчисленні. За попередніми оцінками НБУ, у листопаді інфляція надалі зростала, але нижчими темпами, ніж передбачалося у жовтневому прогнозі.

У НБУ пояснюють, що основними чинниками прискорення інфляції залишаються наслідки воєнних дій та окупації окремих регіонів України, що насамперед впливає на збільшення виробничих витрат бізнесу та призводить до дефіциту окремої продукції. Крім того, в останні місяці суттєво зросли витрати підприємств на підтримку безперебійної роботи в умовах періодичних відключень електроенергії. До того ж її дефіцит призводить до скорочення виробництва і, відповідно, пропозиції товарів, зазначає регулятор.

Там додали, що зростання попиту населення на паливо в умовах регулярних відключень чинить додатковий тиск на вартість енергоносіїв. Всі ці чинники спричиняють подорожчання широкого спектру товарів і послуг, а за окремими позиціями - суттєве зростання цін.