Верховний суд Франції залишив чинним рішення Міжнародного арбітражу про стягнення 1,1 млрд доларів з Російської Федерації на користь українського "Ощадбанку" за втрату банком активів через анексію Криму. Про це повідомила заступник міністра юстиції Ірина Мудра.
- Верховний суд Франції скасував рішення Апеляційного суду Парижа і залишив чинним рішення Міжнародного арбітражу про стягнення з РФ на користь "Ощадбанку" $1,1 млрд плюс відсотки, які нараховуватимуться з моменту винесення рішення до моменту фактичної компенсації (близько $100 тис. щодня), – написала вона.
Мудра назвала таке рішення суду перемогою, яка доводить, що справедливість можлива, і це надихає на боротьбу за неї. За її словами, з 2015 року, коли було подано позов і коли українці вирішили боротися, у процес було включено чимало як українських, так і зарубіжних фахівців. Вона додала, що обсяг позовної заяви "Ощадбанку" проти Росії з усіма додатками становив понад 30 тисяч аркушів.
- Ще раз: тридцять тисяч сторінок, які доводять незаконність експропріації інвестицій "Ощадбанку", які перебували у Криму. 76 кг у шести коробках. І кожна сторінка обґрунтовує конкретні факти порушення міжнародного права та підтверджує, що "Ощадбанк" має право на справедливу компенсацію, - зазначила вона.
Апеляційний суд Парижа 30 березня 2021 року підтримав позицію Міністерства юстиції РФ про відсутність юрисдикції в арбітражу за позовом українського "Ощадбанку" на $1,3 млрд. РФ намагалася переконати, що кримське відділення банку було створено до 1 січня 1992 року, тобто ще у радянський період, у зв'язку з чим вони не підпадають під дію Угоди про заохочення та взаємний захист інвестицій. У жовтні того ж року "Ощадбанк" подав до касаційного суду Франції заяву про апеляційне оскарження рішення Апеляційного суду Парижа.