12 червня
Завантажити ще

Що буде з курсом долара у грудні

Що буде з курсом долара у грудні
Фото: REUTERS

Українська гривня продовжує демонструвати чудеса стійкості. Після 14:00 у п'ятницю, 25 листопада, на готівковому ринку долар у середньому купували по 39,70 ( 24 листопада – по 39,80 грн), продавали – по 40,41 грн (днем раніше – 40,52 грн). Курс готівкового євро майже не змінився: його купують за 40,29 грн. (40,27 грн.), а продають за 41,32 грн. (41,31 грн.).

На чорному ринку покупці та продавці сходяться на курсі 40,01 грн. (40,29 грн.) за долар і 40,70 грн. (40,96 грн.) за євро.

Що стосується прогнозів на найближче майбутнє, то Олександр Болтян, аналітик компанії Esperio, вважає, що у грудні гривня буде стабільною щодо долара та євро. Експерт прогнозує діапазон коливання курсу продажу готівкового долара 40,5-42 гривні, євро – 39,5-42 грн.

– Причин для цього у грудні кілька, – зазначив Болтян у коментарі «КП в Україні». - По-перше, сезонність. Люди можуть готуватися до новорічних свят та міняти валюту, що стримає курс від зростання. По-друге, попит на валюту залишається слабким, а у банківських відділеннях достатньо пропозицій валюти. Втрачені робочі місця та відсутність гривневих накопичень, блекаут, який стимулює людей тримати гроші у готівкових гривнях, а не у валюті, спричинять низький попит на долари та євро. По-третє, підтримуватимуть стабільність гривні надходження від зовнішніх кредиторів до бюджету в сумі до 1,5 млрд євро від ЄС і не менше 1,5 млрд доларів від США.

Офіційний курс буде стабільним, продовжує експерт, оскільки НБУ у грудні планує утримувати коридор на міжбанку в межах 36,57-36,93 грн за долар. Блекаут призведе до того, що багато хто намагатиметься вивести гроші з банківського сектора, щоб забезпечити себе готівкою на випадок необхідності.

Тобто, підсумував експерт, просадка ліквідності банківського сектора може відбутися вже в грудні, навіть незважаючи на те, що в банках є хороші пропозиції щодо депозитних вкладів в іноземній валюті.

Новини по темі: валюта долар курс долара