20 червня
Завантажити ще

Антимонопольний комітет з'ясовує причини подорожчання яєць на 54% за три місяці

Антимонопольний комітет з'ясовує причини подорожчання яєць на 54% за три місяці
Фото: Myriams-Fotos із сайту Pixabay

Антимонопольний комітет України наразі немає інформації, яка б підтверджувала наявність об’єктивних факторів для подорожчання яєць на 54% за три місяці. Про це повідомили у пресслужбі.

- Підвищення цін на курячі яйця може й не мати об’єктивних підстав, навіть з огляду на усі тяжкі економічні наслідки війни.  Адже зростання загального індексу споживчих цін та індексу споживчих цін на продукти харчування не корелюється зі стрімким зростанням вартості яєць, - йдеться у повідомленні.

Комітет розпочав дослідження причин збільшення цін на яйця у вересні-жовтні. АМКУ братиме до уваги, що підприємства мають право захищати свої законні інтереси, особливо з урахуванням воєнного стану. Водночас дії суб’єктів господарювання не повинні бути надмірними.

Комітет зазначив, що приріст вартості яєць у вересні, порівняно з червнем, склав близько 54%. Згідно інформації НБУ, споживча інфляція в річному вимірі у вересні, пришвидшилася до 24,6%. Крім того, профільні експерти зазначають, що ціни на ринку кормів залишаються досить низькими через заблоковані морські порти в Україні та великий надлишок зерна. 

Водночас на початку повномасштабного вторгнення Росії група компаній “Авангард” (реалізує курячі яйця «КВОЧКА»), повідомила АМКУ про втрату поголів’я курей та виробничих потужностей у Волноваському та Бахмутському районах Донецької області, Шевченківському районі Харківської області, Макарівському районі Київської області, Білозерському районі Херсонської області.