Завантажити ще

Помірний оптимізм: експерт спрогнозував курс долара до кінця року

Помірний оптимізм: експерт спрогнозував курс долара до кінця року
Фото: Герд Альтманн з Pixabay

Курс гривні до кінця 2022 року стабільно коливатиметься в рамках 42-45 гривень за долар. Про це у коментарі "КП в Україні" розповів аналітик компанії Esperio Олександр Болтян. За його словами, євро коштуватиме менше 40 гривень через рецесію в Європі та потенційне падіння пари євро-долар з нинішнього рівня 0,97 до рівня 0,96-0,91.

– Перспективи національної валюти оцінюю оптимістично через відсутність попиту на долари з боку населення, – зазначив Болтян. – Зараз люди більше витрачають запаси, ніж накопичують заощадження. Для обвалу гривні причин немає навіть попри слабкість нашої економіки в період війни, оскільки у світі багато років йде програма дедоларизації економік, і країни намагаються скорочувати обсяги ЗВР у доларах. Також долар стає менш цікавим через падіння обсягів міжнародної торгівлі. Тут першопричиною виступила пандемія, через яку виникли логістичні проблеми в усьому світі. Але це довгий час було неочевидним, оскільки людей більше хвилювала захворюваність і смертність, ніж наслідки для економік.

Довгострокові прогнози щодо гривні у експерта також оптимістичні.

- Очікування падіння долара з весни 2023 року може стати часом для відновлення економічної активності країн, що розвиваються, якщо закінчиться війна, - каже Болтян. - В осінні місяці та взимку для гривні важливими будуть три чинники: прогрес у війні та близькість її завершення, потенціал зміни монетарної політики США (через що зараз у світі падають індекси та ціни на метали), а також зовнішня політика України.