Завантажити ще

SpaceX попросило Пентагон сплатити послуги Starlink в Україні

SpaceX попросило Пентагон сплатити послуги Starlink в Україні
Фото: ADREES LATIF/REUTERS

Компанія Ілона Маска SpaceX направила до Пентагона листа з проханням взяти на себе фінансування урядового та військового використання Starlink в Україні. Як повідомляє CNN, за даними компанії, інтернет-термінали до кінця року коштуватимуть понад 120 мільйонів доларів та близько 400 мільйонів доларів протягом наступних 12 місяців.

- Ми не в змозі надалі дарувати термінали Україні або фінансувати наявні термінали протягом невизначеного періоду часу, - наголосили в SpaceX.

Повідомляється, що листи надійшли на тлі нещодавніх повідомлень про масштабні збої в роботі Starlink, зафіксовані під час останніх спроб українських військ повернути окуповані Росією території в східній і південній частинах країни. За даними джерела агентства, ці відключення «раптово вплинули на всю лінію фронту» в кінці вересня.

- Це вплинуло на всі зусилля українців пройти цей фронт. Starlink - це основний спосіб спілкування підрозділів на полі бою,  — наголосив один із знайомих з відключеннями людей. Другий додав, що напередодні віключення «не було жодного попередження українським силам». За його словами тепер, коли Україна звільняє територію, потрібно «подати запит на ввімкнення послуг Starlink».

У агентстві наголосили, що побачені документи «містять опис витрат, пов'язаних із тисячами терміналів в Україні». Вони нібито «пролили нове світло» на переговори, внаслідок яких Україні було надано обладнання та послуги зв'язку на мільйони доларів за невеликих витрат для Києва.

Повідомляєтоься, що вимога SpaceX про те, щоб американські військові оплачували рахунки, викликала роздратування у вищого керівництва Пентагону. За словами одного високопоставленого представника міністерства оборони,  SpaceX "має нахабство виглядати героями", тоді як інші платять так багато, і тепер висуває їм рахунок на десятки мільйонів на місяць.

Згідно з даними SpaceX, наданими Пентагону, близько 85% із 20 тисяч терміналів в Україні були сплачені або частково сплачені такими країнами, як США та Польща, або іншими організаціями. Ці організації також оплачували близько 30% підключення до інтернету, яке коштує 4500 доларів на місяць за одиницю найпередовішого сервісу.

Раніше Маск запропонував свої "миротворці" пропозиції для України та Росії. При цьому він заявив, що Крим повинен бути російським, а на окупованих територіях на півдні та сході необхідні повторні референдуми під наглядом ООН.

Новини по темі: Пентагон SpaceX Ілон Маск