Завантажити ще

Зеленський запропонував створити "фінансовий Рамштайн" для підтримки України

Зеленський запропонував створити
Фото: President.gov.ua

Президент Володимир Зеленський виступив з пропозицією створити новий формат для міжнародної економічної підтримки України, подібного до "Рамштайну". Про це він заявив у ході круглого столу в рамках зборів МВФ та Світового банку, передає "Інтерфакс-Україна".

- Було б корисно створити координаційний формат фінансової підтримки України на кшталт того, що був створений у "Рамштайні" з військової підтримки. Було б добре створити постійну робочу групу, яка займатиметься фінансовою підтримкою України та працювала б як на рівні міжнародних організацій, так і окремих країн, – заявив Зеленський.

За його словами, російські атаки по Україні можуть посилитися – на цьому фоні важливо посилити співпрацю країн. Йдеться про відновлення зруйнованих об'єктів військами РФ та забезпечення фінансової стабільності України.

– У нас є дві головні фінансові потреби – 38 мільярдів доларів для покриття дефіциту бюджету на наступний рік. Це включає зарплати, пенсії вчителям, соціальні виплати, що гарантувало б нашим людям виживання. Інші 17 мільярдів нам потрібні для відновлення критичної інфраструктури – школи, лікарні, критична транспортна та енергетична інфраструктура. Це головна мета російських авіаударів, - зазначив він.

Також Зеленський наголосив, що на відновлення енергетичної інфраструктури та відновлення експорту електроенергії до Європи нашій країні необхідні цільові кредити у розмірі 2 мільярдів доларів. Ще не менше 5 мільярдів доларів кредитів Україні потрібне для закупівлі палива на майбутній опалювальний сезон. Як зазначив президент, ще одним кроком є створення механізму підтримки інвестицій в Україну, щоб стимулювати економіки та нівелювати ризики інвестування у країну, що воює.