Завантажити ще

Експерт про заробіток на криптовалютах: Якщо натовп біжить щось купувати, натовп втрачатиме

Експерт про заробіток на криптовалютах: Якщо натовп біжить щось купувати, натовп втрачатиме
Фото: WorldSpectrum з веб-сайтом Pixabay

Спекулянти та інвестори на крипторинку заробляють, відстежуючи певні закономірності.

– Але ринки циклічні, тож найважливіше – розпізнати зміну циклу, – зазначає аналітик компанії Esperio Олександр Болтян. - Наприклад, був період, коли криптовалюти різко дорожчали лише на заявах Ілона Маска та інших медійних особистостей. За кілька місяців ця тенденція припинилася. Потім був період розпродажів на новинах про регулювання крипторинку. Але тепер, коли регулювання індустрії з боку США та розуміння функціонування різних криптокомпаній в Арабських Еміратах чи Єврозоні вже є, навіть аналітики вважають це позитивним кроком для ринку – криптовалюти не дорожчають. Попит на криптовалюти зріс, а ціни – ні. Ось це і є ті сигнали, які надто очевидні для всіх, і тому не працюють. Зі збільшенням популярності криптовалюта перетворюється на платіжний засіб, а не на спекулятивний актив для отримання прибутку.

За словами експерта, щоб не робити помилок на крипторинку, кожен має займатися своєю справою, якої він навчався і присвятив час. Знання, практика досвід – це запорука успіху у будь-якій справі. Коли інвестиції пропагують як вигідне капіталовкладення для пенсіонерів та «як нові накопичувальні рахунки» для студентів – це вже час, коли на ринку працюють лише професіонали. Але інвестувати у крипторинок, як і раніше, можна тільки ту суму грошей, яку не шкода втратити.

До речі, думка про те, що «ринок вводить гравців в оману», експерт вважає помилковою. За його словами, нічого подібного ринок не робить: кожен обманюється з власної ініціативи і чує лише те, що хоче чути. Вірити треба не обіцянкам консультантів, а фактам та власному досвіду.

– Основна помилка – віра в те, що вам пощастить, – каже Болтян. – Але на криптоспекуляціях нікому не щастить, тут можна лише заробити гроші, розуміючи, як тут усе працює. Доки люди вірять у простоту заробітку в цій сфері, пересічні громадяни втрачатимуть на цьому. Немає розуміння, що комусь на руку панічні настрої інвесторів. Ринок живе своїм життям і рухається, виходячи із зовнішньоекономічного та політичного фону, технічних факторів.

Коли натовп біжить щось купувати, натовп втрачатиме, резюмував експерт. Це правило працює десятиліттями для фондового ринку, валютного, ринку сировинних товарів, а тепер і для крипторинку.