Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Економимо електрику, воду та тепло: 20 діючих порад

Економимо електрику, воду та тепло: 20 діючих порад
Фото: Сергій Синюра/УНІАН

Опалювальний сезон цього року буде непростим, тому питання економії ресурсів постає з усією гостротою. У «Київтеплоенерго» теж подбали про нагальні проблеми споживачів і дали їм кілька порад щодо економії електроенергії.

Ми додали до них свої рекомендації та представляємо вам повний список нескладних дій, які допоможуть раціонально користуватися побутовими приладами та економити ресурси.

Економимо електроенергію

1. Перемістіть холодильник подалі від плити та радіаторів. Як пояснили в «Київтеплоенерго», висока температура збільшує навантаження на компресор, що призводить до використання більшої кількості електроенергії та зменшення терміну служби приладу. Відстань від холодильника до стіни повинна становити не менше 5 см. Неправильно розташований холодильник споживає до 30% більше енергії.

2. Пральну та посудомийну машини краще завантажувати на дозволений максимум. Так як при частковому завантаженні споживається приблизно стільки ж енергії та води, як і повному. Крім того, зверніть увагу на температуру в режимі прання – 90% енергії йде саме на нагрівання води.

3. Порада від «КП»: вибираючи режими прання білизни та миття посуду, по можливості віддавайте перевагу режиму «еко». Як правило, він більш тривалий, але при цьому максимально економить ресурси.

4. Ще одна порада від «Київтеплоенерго» – кип'ятити не повний чайник, а стільки води, скільки потрібно. Також буде не зайвим регулярно очищати його від накипу: це підвищить теплопровідність та знизить споживання електроенергії.

5. Прасувати починайте з тих речей, які потребують нижчої температури, потім додавайте температуру і продовжуйте прасувати інші речі. Від себе додам, що зараз правильним буде переглянути свій погляд на речі, і якщо можна обійтися без прасування – так і зробити. Наприклад, можна не прасувати рушники, постільну білизну, а також більшу частину одягу, якщо після прання його акуратно розправляти.

6. Встановіть бойлер на оптимальну температуру. Адже чим вищою буде температура, тим більше енергії витрачатиметься не лише на нагрівання води, а й на підтримку температури.

7. При приготуванні їжі накривайте посуд кришкою. По-перше, їжа приготується швидше. По-друге, наприклад, для підтримки кипіння знадобиться менша температура. Якщо ви використовуєте електроплиту, вимикайте конфорку за кілька хвилин до приготування. На вимкненій електроплиті цілком можуть досмажитися сирники або оладки, протягом 5-7 хвилин може суп доваритися.

8. Якщо вам потрібно розморозити м'ясо чи рибу, привчіть себе думати про це напередодні та витягувати продукти на ніч із морозилки. У цьому разі вам не доведеться користуватися для розморожування мікрохвильовою піччю або проточною водою.

Економимо воду

9. Утримуйте сантехніку у справному стані, подбайте про те, щоб ніде не підтікала вода. Капання з крана призводить до втрат 20 літрів на добу.

10. Якщо у вас є посудомийна машина, користуйтеся нею. Якщо ні, мийте посуд відразу після їжі, оскільки на відмивання засохлої їжі потрібно більше води.

Також у мережі досить популярна порада не мити посуд під проточною водою. Набагато економніше набрати в таз теплу воду, додати миючий засіб, все перемити, і потім під проточною водою тільки ополоснути. На мій погляд, порада на любителя, але якщо вам підходить, скористайтесь.

11. Не мийте велику кількість овочів і фруктів під проточною водою - краще скористатися для миття мискою. Для заповнення великої каструлі або миски вам знадобиться 3-4 літри води, а при проточному митті фруктів в середньому витікає 15 л води за хвилину.

12. Якщо ви маєте звичку викидати залишки їжі в унітаз, відмовтеся від неї – так ви заощадите воду, яка витрачається на зайві зливи.

13. Якщо ваш унітаз не обладнаний кнопкою дворежимного зливу, покладіть у бачок одну-дві заповнені водою пластикові пляшки. Так ви витісните деякий об'єм та зменшите витрати води.

14. Відмовтеся від прийому ванни, скоротіть час на прийом душу. Звикли стояти під струменями гарячої води 10 хвилин - скоротіть час до 8, якщо зазвичай стоїте 5 хвилин, тепер можна укластися в 3-4.

15. Використовуйте важільний змішувач, який змішує воду набагато швидше, ніж змішувач з двома кранами, а значить, дозволяє уникнути зайвої витрати води, поки ви регулюєте потрібну температуру.

16. Вимикайте воду на три хвилини, поки чистите зуби. Залежно від змішувача із повністю відкритого крана за хвилину витікає 10-20 літрів води. Тобто за три хвилини ви заощадите 30-60 літрів води.

17. Поливайте рослини ввечері, а не вранці: увечері волога випаровується повільніше, отже води на полив знадобиться менше.

Економимо тепло

18. По можливості максимально утепліть приміщення. Про це ми вже докладно писали.

19. Налаштуйте температуру. Прикручуйте опалення на ніч і на той час, поки вас немає вдома – наприклад, якщо ви цілий день йдете на роботу.

20. Очевидно, що попередні дві поради зменшать платіжки за опалення лише в тому випадку, якщо лічильники стоять у квартирі. Тому в попередні роки багато хто «гріли вулицю» - відкривали взимку навстіж вікна, мотивуючи тим, що «все одно за все заплатили». Цього року краще так не робити, а намагатися заощаджувати опалення навіть у тому разі, якщо на ваших платіжках це ніяк не позначиться. У разі морозної зими газу може до кінця опалювального сезону просто не вистачити, а квартира довше зможе залишатися теплою.