23 вересня
Завантажити ще

Шмигаль: Україна просить у США 1,5 млрд доларів на закупівлю газу до опалювального сезону

Шмигаль: Україна просить у США 1,5 млрд доларів на закупівлю газу до опалювального сезону
Фото: t.me/Denys_Smyhal

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час розмови з міністром фінансів США Джанет Йєллен обговорив питання енергетичної безпеки та проходження опалювального сезону. Зокрема, сприяння американських партнерів у закупівлі газу. Про це прем'єр повідомив на своєму Telegram-каналі.

– Ведемо переговори про виділення траншу у сумі 1,5 млрд доларів від Ексімбанку США на закупівлю газу, – написав він. - Україна вдячна за активну роль США у посиленні санкцій проти Росії та подальшому скороченні торговельно-економічної співпраці з агресором. Переконаний, що необхідно запровадити блокуючі санкції проти Центрбанку Росії та всіх російських державних компаній, а також заборонити експорт сировини з Росії.

Шмигаль також подякував адміністрації Джо Байдена за направлення до Конгресу запиту на виділення Україні додаткових 11,7 млрд доларів.

У липні Кабінет міністрів України звернувся до уряду США щодо надання Україні "газового ленд-лізу". Як зазначив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, "газовий ленд-ліз" необхідний для стабільного проходження наступного опалювального сезону.