Завантажити ще

Рада підтримала закон про "митний безвіз" з ЄС

Рада підтримала закон про
Фото: Getty Images

Верховна Рада підтримала урядовий законопроєкт про зміни до Митного кодексу України. Вони дозволять нашій країні приєднатися до Нової комп’ютеризованої транзитної системи NCTS і Конвенції про процедуру спільного транзиту. Про це повідомив прем‘єр-міністр Денис Шмигаль.

- Закон наближає українське митне законодавство до законодавства Євросоюзу. Зокрема, вдосконалює чинні норми в частині спрощення проходження митниці для надійних підприємств, надання статусу фінансового гаранта та забезпечення сплати митних платежів. Також зміни передбачають впровадження європейського механізму розгляду скарг і продовження цифровізації митниці, що прискорить її проходження та зменшить корупційні ризики, - пояснив Шмигаль.

Подальше укладання "митного безвізу" із ЄС дасть можливість Україні запровадити обмін митною інформацією щодо транзитних вантажів із 36 країнами в режимі реального часу - з країнами ЄС та Великою Британією, Туреччиною, Сербією, Північною Македонією, Ісландією, Норвегією, Ліхтенштейном, Швейцарією. Також авторизовані підприємства зможуть відправляти та отримувати товари на своєму підприємстві без заїзду на митні термінали.