28 травня
Завантажити ще

Чи може біткоїн захистити від інфляції: думка експерта

Чи може біткоїн захистити від інфляції: думка експерта
Фото: Герд Альтманн з Pixabay

У світі розкручується інфляція, а біткоін надумав падати. Виглядає це як вагомий аргумент на користь тих, хто вважає, що крипта від інфляції не захищає.

Але, каже аналітик компанії Esperio Олександр Болтян, говорячи об'єктивно, причини для падіння у біткоїну були вагомими – страх інвесторів щодо регулювання ринку.

- Думаю, що поки що ми не отримали доказів ні того, що біткоїн захистить нас від інфляції, ні того, що не захистить, - зазначив Болтян у коментарі «КП в Україні». - Криптоентузіасти є прихильниками того, що біткоїн може бути ефективним захистом від зростання цін навіть зараз. Раніше багато говорили про те, що обмежена кількість монет є сильним аргументом на користь зростання вартості біткоїну, але істеричних стрибків ціни до 100 тисяч доларів за монету нам поки що побачити не довелося. Мабуть, це поки що не відпрацьовано ринком.

Прихильників та противників крипторинка чимало, тобто інтерес до індустрії зберігається, продовжує експерт. А це означає, що у певні періоди економічної нестабільності криптовалюти отримуватимуть свій приплив інвестиційних грошей. Поки що ціна біткоїну коливається близько 23 тисяч доларів.

– Криптовалюта загалом – це новий інвестиційний інструмент, який ще не має чітких правил поведінки та передбачати рух його ціни зі зрозумілих закономірних причин вкрай складно, – підсумував Олександр Болтян. - Незважаючи на дефіцит, ціна біткоїну, як і раніше, значною мірою залежить від споживчих настроїв. Споживачі, своєю чергою, інфляційні ризики традиційно покривають покупками золота. Проте поточна інфляція є масштабною та складноконтрольованою через політичну складову. Тому гарантувати, як поведуться споживачі-інвестори, не може ніхто. І не виключено, що саме у 2022 році найнадійнішим рішенням стане перечекати чергову кризу у криптовалюті.