Завантажити ще

Нацбанк заборонив обмінникам виставляти табло з курсом валют

Нацбанк заборонив обмінникам виставляти табло з курсом валют
Фото: УНІАН

В Україні посилили вимоги до пунктів обміну валют. Національний банк України ухвалив рішення заборонити їм розміщувати інформацію про курс валют поза касами установ. Про це повідомляється на сайті відомства.

- Небанківські установи, які здійснюють торгівлю валютними цінностями у готівковій формі, почали штучно підвищувати курс у готівковому сегменті валютного ринку, підтримуючи фактично існування "банкоматного туризму". Таке підвищення курсу виглядає безпідставним на тлі відносної стабілізації попиту та може свідчити про виключно спекулятивні підходи до небанківських установ, - заявили у Нацбанку.

У відомстві вважають, що розхитування ситуації з готівковим курсом під час війни для отримання додаткової маржі у сегменті, де купує валюту населення, є неприпустимим.

- Щоб мінімізувати спекуляції та створення дійсно конкурентного середовища НБУ вирішив посилити вимоги до небанківських установ щодо організації торгівлі готівковою валютою, - зазначено у заяві регулятора.

Які вимоги НБУ запровадив для пунктів обміну валюти:

  • Інформація про курси купівлі та продажу повинна подаватися у стандартному вигляді – копії наказу, що розміщується на касах. Інформувати про курси поза касами заборонено, у тому числі привертаючи увагу будь-якими цифровими значеннями або символами (табло);
  • Обмінники зобов'язали подавати інформацію до Реєстру приміщень, у яких здійснюються валютні операції, що передбачають використання готівки у національній чи іноземній валютах;
  • Процес купівлі-продажу валют має здійснюватись з обов'язковим відеоспостереженням;
  • Для посилення контролю інформація про термінали, що використовуються, буде передаватися до Національного банку.