Завантажити ще

Виплати від ООН, зростання цін та зафіксовані тарифи на газ: що чекає у серпні

Виплати від ООН, зростання цін та зафіксовані тарифи на газ: що чекає у серпні
Фото: Єлизавета Сергієнко/Прес-служба НБУ

Виплати від ООН

Українці можуть отримати допомогу у розмірі 2200 грн від Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ), ООН, Міжнародної організації міграції та інших. Заявку може залишити будь-яка людина, але не факт, що буде ухвалено рішення про виплату. Після перевірки поданої інформації гроші отримають найбільш незахищені верстви населення, до яких належать:

  • пенсіонери,
  • внутрішньо переміщені особи (ВПО),
  • люди, які знаходяться на тимчасово окупованих, а також деокупованих територіях,
  • люди, які перебувають у зоні бойових дій,
  • сім'ї з трьома та більше дітьми до 18 років, з яких мінімум одна дитина не досягла двох років,
  • сім'ї з двома та більше дітьми до 18 років, з яких мінімум одна дитина має інвалідність.

Виплата становить 2220 грн. протягом трьох місяців, тобто всього людина отримає 6660 грн.

Подати заявки на виплати можна дистанційно – через портал є Допомога. Для того, щоб оформити заявку, потрібно вибрати на платформі опції «Виплати від міжнародних організацій» та заповнити «Заявку на допомогу». При цьому слід зазначити реквізити рахунку у форматі IBAN.

Якщо людина не має банківського рахунку, отримання допомоги можна оформити через відділення «Укрпошти».

Тарифи на газ зафіксували

З 1 серпня 2022 року для підприємств теплової комунальної енергетики, які постачають тепло та гарячу воду населенню, тариф на газ становитиме 7420 гривень за тисячу кубів. Такий тариф діятиме до 31 травня 2023 року.

Для бюджетної сфери тариф становитиме 16 390 грн за тисячу кубів, решта споживачів сплачуватиме 38 325,5 грн. Для всіх споживачів діятимуть нові норми споживання, які на 10% нижчі за ті, що були закріплені трирічними договорами, раніше укладеними між ними та «Нафтогазом».

Тарифи на воду та електрику з 1 серпня не зміняться.

Ще одна комунальна новина: Кабмін пропонує відкласти терміни встановлення лічильників на тепло та воду на два роки. Згідно з чинним законодавством, у кожній багатоповерхівці мають бути встановлені колективні лічильники тепла та води, кінцевий термін встановлення – 1 серпня 2022 року. Законопроект «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» №7589, внесений до ВР 25 липня, переносить термін до 1 серпня 2024 року. Також закон пропонує не проводити перевірку лічильників під час війни, відклавши цю процедуру на післявоєнний період.

Поїзди до Польщі змінять графік

В Україні із середини серпня зміняться графіки руху двох поїздів до Польщі. Як повідомляє Укрзалізниця, рейси прискорять: час у дорозі між Києвом та Варшавою зменшиться на півтори години, а між Києвом та Хелмом – на 40 хвилин.

Потяг №67 Київ – Варшава з 15 серпня відправлятиметься з Києва о 17.27 (замість 18.23) та прибуватиме до Варшави о 10.04 (замість 11.33).

Потяг №24 Хелм - Київ з 16 серпня відправлятиметься з Хелма о 16.46 (замість 16.05) і прибуватиме до Києва за звичайним розкладом, о 07.29.

Зростання цін

Зростання курсу долара ввело українців у зневіру. Не секрет, що зміна табличок в обмінниках веде до зростання цін на бензин, а потім тягне за собою подорожчання всіх товарів і послуг.

У Мінекономіки намагаються заспокоїти українців тим, що підвищення офіційного курсу долара на 25% не обов'язково призведе до зростання цін на бензин, дизельне паливо та автогаз. Та й деякі експерти кажуть, що в імпортних товарах уже давно закладено курс 40 грн за долар.

Проблема в тому, що курс на готівковому та, тим більше, чорному ринках уже переступив цей рубіж і рушив далі.

Економіст Андрій Мартинюк вважає, що ціни на паливо та продукти зростуть у серпні мінімум на 4-5%. А до кінця року інфляція у річному вирахуванні буде не менше 35%.

«Податкову амністію» продовжать до 1 березня

Про те, що податкову амністію продовжать до 1 березня, повідомив перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань податкової політики Ярослав Железняк.

Нагадаємо, що до війни передбачалося, що податкова амністія триватиме до 1 вересня 2022 року, тобто у цьому випадку серпень залишався б останнім місяцем для подання добровільних декларацій фізособами.

Наразі цей термін продовжили ще на півроку.

День Незалежності

Цього року на Україну та на українців чекає найнепростіше свято за всю історію Незалежної України. І незважаючи на повномасштабну війну, ми відзначатимемо День Незалежності 24 серпня.

- Незважаючи на те, що в країні йде війна, ми точно відзначатимемо всі важливі дати для нашої держави. Так, враховуючи умови безпеки, не завжди можемо голосно відзначати, оскільки всі кошти йдуть на фронт, - сказав президент Володимир Зеленський, додавши, що найважливіші дати завжди будуть у нашому календарі, нашій пам'яті та пам'яті наших дітей.

На тему

Що буде з біткоїном у серпні

Серпень 2022 року може стати для біткоїну періодом високої волатильності, вважає аналітик компанії Esperio Олександр Болтян.

– У серпні серед усіх новин найбільш значущими будуть дані щодо монетарної політики США, – зазначив експерт у коментарі «КП в Україні». – 27 липня ми спостерігали цікаву картину, коли ціна на біткоїн різко зросла з 21 до 23 тис. доларів на тлі того, що ФРС США підвищив ставку на 0,75% – до 2,5%. Це стало знаковою подією для всього фінансового світу. Крипторинок продемонстрував свою чутливість до цього, що дає привід чекати на подібну реакцію і в майбутньому. Причому на курс біткоїну впливатимуть не лише фактичні зміни монетарної політики США, а й навіть чутки та коментарі щодо ставки.

Болтян нагадує, як навесні 2021 року крипторинок перебував під впливом коментарів у Twitter, заяв з боку знаменитостей, новин про те, що дедалі більша кількість знаменитих людей отримує оплату за контрактами у криптовалюті. Отже, новинні чинники можуть повернутися до числа значущих.

На тотальне зростання біткоїну в серпні експерт не розраховує, при цьому стрибки ціни вгору оцінює як високоймовірні на 65%.