24 травня
Завантажити ще

Що відбувається з доларом за офіційним курсом 36,6

Що відбувається з доларом за офіційним курсом 36,6
Фото: Архів КП

Валютний ринок продовжує розгойдуватися на гойдалках, хоча амплітуда руху зменшується. У четвер, 28 липня, середній курс долара в обмінках становив 39,4/40,5 грн, середній курс євро – 39,5/40,9 грн. На чорному ринку долар хочуть продавати по 41 грн, євро – по 41,45 грн.

При цьому в НБУ, намагаючись заспокоїти ринок та українців, дають якісь абсолютно неймовірні прогнози. Зокрема, ЗМІ цитують Олексія Лупіна, директора департаменту відкритих ринків Нацбанку України, за словами якого після війни курс може повернутись до позначок 28-29 грн за долар.

- За одним із сценаріїв, ми очікуємо, що після завершення війни буде велика допомога на відновлення України, яка надходитиме в іноземній валюті. Тому цілком можлива ревальвація курсу, - зазначив Лупін.

За його словами, аналогічна ситуація була у 2019 році, коли був приплив валюти до країни, оскільки інвестори-нерезиденти інвестували у наші ОВДП. У цьому випадку буде приплив валюти на відновлення.

Судячи з коментарів, прогнози представника регулятора українці не сильно повірили. Загальна думка така: спроба заспокоїти зарахована, але по можливості все ж таки купуватимемо долари.

До речі, раніше експерти застерігали від того, щоб купувати валюту за високих коливань курсу.​