Завантажити ще

Умєров: Експорт українського зерна проходитиме через три українські порти

Умєров: Експорт українського зерна проходитиме через три українські порти
Фото: pixabay.com

Згідно з планом експорту українського зерна, попередньо узгодженого минулого тижня в Стамбулі, вивіз здійснюватиметься через три українські порти і контролюватиме група під егідою ООН. Про це у коментарі " Суспільному " розповів народний депутат, член української делегації на переговорах із Росією Рустем Умеров.

- Експорт проходитиме через три порти: "Одеса", "Південний" та "Чорноморськ", але в майбутньому, сподіваємося, можемо і розширити їх. Усі рекомендації морських сил, збройних сил мають бути дотримані, – зазначив він.

Депутат уточнив, що згідно з узгодженими безпечними маршрутами до портів України зможуть заходити всі цивільні судна:

- Ми продаватимемо зерно всім. І всі судна, які можуть вільно дотримуватися цих рекомендацій, можуть заходити до нас, - додав він.

Померов підкреслив, що дотримання правил безпеки контролюватиме моніторингова група під егідою ООН у Стамбулі, а Росія не вплине на цей процес.

- Жодних російських судів у наших акваторіях не повинно бути. Ми не довіряємо їм. Навіть якщо вони підпишуть угоду з ООН. Це країна-агресор, і доки вони не відійдуть до своїх кордонів, їм довіряти не можна, – пояснив депутат.

Раніше генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш висловив сподівання, що домовленість щодо експорту зерна з України буде фіналізована вже цього тижня.