25 травня
Завантажити ще

Біткоїн може просісти до 10 тисяч, щоб відсіяти «слабаків»

Біткоїн може просісти до 10 тисяч, щоб відсіяти «слабаків»
Фото: pixabay.com/royburi-3128024/

Біткоїн є найвідомішою криптовалютою, але є чимало й інших варіантів цифрових валют. Про це у розмові з «КП в Україні» розповів аналітик компанії Esperio Олександр Болтян.

- Незважаючи на те, що біткоїн був першою великою криптовалютою, що з'явилася на ринку (він дебютував у 2009 році), багато інших стали також популярними, хоча до лідера не дотягнули, - каже експерт. - Найбільші криптовалюти за загальною доларовою вартістю існуючих монет, тобто за ринковою капіталізацією на 30 червня 2022 року: Біткоїн, Ефіріум, Tether (USDT), USD Coin (USDC), Binance Coin (BNB), Binance USD (BUSD), XRP (XRP), Cardano (ADA), Solana (SOL), Dogecoin (DOGE), Dai (DAI), Polkadot (DOT). Саме на ці активи варто звертати увагу, якщо ви вирішили мати криптовалюту.

Експерт розповів, як зростали обсяги крипторинку.

Спочатку люди купили біткоїни, комусь вдалося заробити на цьому тисячі відсотків. Потім спекулянти почали шукати подібні криптовалюти, сподіваючись, що вони стануть «другим біткоїном». Капіталізація крипторинка роздувалася, виникав попит на дрібні альткоїни. Комусь і тут вдавалося вчасно вийти з угоди із прибутком. Пізніше, коли флагмани почали падати, а капіталізація здулася втричі майже з 3 млрд доларів, учасники перестали експериментувати з незнайомцями і зосередилися на зрозумілих гравцях ринку.

На думку Болтяна, тактика інвестицій на найближчий рік полягає в тому, щоб посилити віру в основні активи, а не шукати потенційних «нових біткоїнів». У криптосекторі діє чимало шахраїв, тому вірити можна лише великим компаніям, корпораціям, які мають і філософію, і мету, і історію. На поточних рівнях липня 2022 року можна розпочинати поступово (5-10% від запланованих загальних інвестицій) переказувати кошти у криптоактиви. «Поступово» – ключова рада, оскільки через високу частку політичної невизначеності ніхто не може сказати, в який момент крипторинок почне зростати.

– У липні 2022 року фокус інвесторів сконцентрований навколо монетарної політики США, на тлі чого до паритету падає євро та основні світові метали, – пояснює Болтян. - Якщо падіння завершиться до середини липня, можна чекати, що світ переходитиме до безпечних інвестиційних активів – металів та криптовалют. Відповідно, настане непоганий час для відновлення зростання цін на крипторинку.

Щоправда, уточнює експерт, може так статися, що на якихось новинах ціна біткоїну перед початком зростання просяде до 10 тис. доларів. Ця закономірна поведінка ринку – показати слабким учасникам, що ціна падає далі, щоб ті почали швидко продавати біткоїни. У цей час спрацюють ордери з великими мільйонними заявками, і ціна повернеться до висхідної тенденції.

Але, резюмував експерт, щоб у всьому цьому розібратися, потрібно зробити трейдинг та інвестиції своєю професією. А сподіватися на те, що можна прочитати статтю і відразу грамотно купити криптовалюту і заробити на цьому, було б занадто наївно.

Новини по темі: Курс валют біткоіни