Завантажити ще

На конференції у Лугано погодили 1,9 мільярда доларів допомоги Україні

На конференції у Лугано погодили 1,9 мільярда доларів допомоги Україні
Фото: t.me/Shmygal_pm

У ході Міжнародної конференції з відновлення України у швейцарському Лугано країни ухвалили рішення виділити на допомогу нашій країні 1,9 мільярда доларів. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль у своєму Телеграм-каналі.

– Ми не лише представили драфт Плану відновлення України. Ми продовжили об'єднувати наших партнерів для підтримки та допомоги нашій державі зараз. Близько 1,9 млрд. доларів. Саме на таку суму було досягнуто домовленостей у Лугано на підтримку України, - написав Шмигаль.

Як зазначено в повідомленні, з цієї суми 600 мільйонів доларів будуть направлені як фінансова підтримка України. Понад 500 мільйонів доларів призначаються для розвитку нашого аграрного сектору, стільки ж для підготовки до опалювального сезону. Майже 250 мільйонів доларів підуть на розвиток проектів цифрової трансформації України.

- Вдячні уряду Швейцарії, Швеції, Великобританії, Світовому банку, ЄБРР, ЄІБ, приватному українському та міжнародному бізнесу за цю солідарність, - наголосив глава Кабміну.

Міжнародна конференція з відновлення України проходила 4 та 5 липня у швейцарському місті Лугано. У ній взяли участь представники 40 країн та 18 організацій. Також у заході взяли участь президент Володимир Зеленський та перша леді країни Олена Зеленська. президентське подружжя виступило в режимі відеоконференції.

Україна представила масштабний план відновлення Україна-24, який передбачає широкий перелік проектів у галузі інфраструктури та безпеки, інвестицій у клімат та цифрову економіку, а також диверсифікацію енергетичних ресурсів.