Завантажити ще

Біткоїн - все? Що чекає на головну криптовалюту найближчим часом

Біткоїн - все? Що чекає на головну криптовалюту найближчим часом
Фото: Kaifixed із сайту Pixabay

Останнім часом на крипторинку неспокійно, тож для власників біткоїнів настали нервові часи. Ціна у травні опускалася нижче 30 тис. доларів за монету, та й у червні біткоїн не поспішає йти вгору.

Що чекає на біткоїн у короткостроковій перспективі, які фактори та події впливатимуть на нього і чи варто йти з біткоїну у менш відомі валюти? Ці та інші питання ми обговорили з аналітиком компанії Esperio Олександром Болтяном.

"Тонкий ринок"

Біткоїн почав стрімко втрачати у ціні в першій половині травня. А 10 травня 2022-го курс біткоїну опустився нижче за психологічну позначку в 30 тис. доларів – таку статистику наводить криптобіржа Binance. Щоправда, профільний ресурс CoinMarketCap «психологічне» падіння не зафіксував: згідно з їхньою аналітикою, біткоїн нижче за $30,18 тис. не опускався. Портал CoinDesk також стверджує, що біткоїн утримався на позначці трохи вище за 30 тис. доларів.

Як би там не було, але травневе падіння курсу зафіксовано. І експерти його пов'язують насамперед із зростанням пропозиції. Занадто багато інвесторів вийшли зі своїми цифровими активами на криптобіржі, і цей різкий наплив спровокував обвал. Втім, останнім часом трапилося чимало гучних подій, у тому числі геополітичних, тож біткоїн тримається зовсім непогано.

Поки що США, ОАЕ та європейські країни намагаються акуратно регулювати крипторинок. Тому найближчого року у Bitcoin навіть менше ризиків, ніж у американського долара.

Щоправда, літо не додасть крипторинку стабільності.

– Літо є періодом невисокої волатильності, тому що інвестори та трейдери йдуть у відпустки, – пояснює аналітик компанії Esperio Олександр Болтян. - Гравці ринку приділяють більше часу відпочинку, дозвіллю з сім'ями та друзями, тож у них не буде часу на те, щоб змінювати торгові тактики. З іншого боку, літо – це період тонкого ринку. Тонкий ринок означає, що навіть невелика кількість гравців може спровокувати різку зміну ціни.

Тобто, підсумував експерт, якщо трапиться якийсь форс-мажор, це стане причиною різкого падіння ціни Bitcoin до рівня 20 тис. доларів за монету.

Інші криптовалюти не врятують

Навіть ті, хто мало що розуміють у крипторинку, з вуст у вуста передають «важливу інформацію»: врятувати інвесторів може відхід у іншу криптовалюту – наприклад, в Ethereum. Проте експерти вважають, що подібні спроби приречені на невдачу з однієї простої причини: вартість криптовалют, у тому числі й дуже маловідомих, практично завжди орієнтується на курс біткоїну.

Вартість криптовалют, у тому числі й дуже маловідомих, практично завжди орієнтується на курс біткоїну.

Тобто росте біткоін – дорожчає і Ethereum. А коли він починає падати, нікому не вдасться втриматися. Причому нерідкі випадки, коли невідомі криптовалюти обвалюються в рази швидше за біткоїн.

- Жодна інша криптовалюта біткоїн замінити не зможе: флагман залишиться на своєму місці, - каже Олександр Болтян. – Волатильність інших криптовалют може бути більшою, вигода у покупці може бути більшою, але місце лідера крипторинку вже зайняте. По капіталізації Bitcoin може поступитися тільки в тому випадку, якщо регулятори світу почнуть діяти у бік заборони обміну цієї валюти всередині країни. Але поки що бачимо, що США, ОАЕ та європейські країни не борються з крипторинком, а намагаються його акуратно регулювати. Тому найближчого року у Bitcoin навіть менше ризиків, ніж у американського долара.

"Нові долари"

Щодо короткострокового майбутнього головної криптовалюти думки аналітиків розходяться, хоч і не кардинально. У той час як одні обережно кажуть, що у найближчому майбутньому стрімкого зростання біткоїну і всього крипторинку не буде, інші вважають, що криптовалюти продовжать падіння і курс у 27 тис. доларів за монету не за горами.

Негативні оцінки падіння вартості Bitcoin Олександр Болтян ґрунтує на технічному розкладі: за його словами, поки що тенденцію зниження ціни не переломлено. Тож курс у 20 тис. доларів виглядає не таким уже нереальним сценарієм.

- Ймовірно, що це буде неочевидним моментом, і ринок з усіх сил намагатиметься заманювати до себе ще більше недосвідчених трейдерів та інвесторів, - прогнозує експерт. – Наприклад, наразі активно розповсюджують інформацію, що довгі позиції щодо Bitcoin досягли нового максимуму на Bitfinex. Але важливо пам'ятати, що за всіма індикаторами тенденція падіння ще не завершена, і ми вважаємо покупки передчасними.

У наш час, коли активно відбувається політичний переділ світу і можливі будь-які дефолти та катаклізми, не варто ризикувати своїми заощадженнями у валютах різних країн.

З покупками зрозуміло, але багато інвесторів хвилює протилежне питання – як бути з продажем? Та й взагалі, чи варто сьогодні готуватися до відновлення ринку чи краще не плекати марних ілюзій?

Олександр Болтян радить: кожному інвестору, хто вже купив Bitcoin, потрібно визначити собі термін, на який він купував цю криптовалюту. Причому сподіватися на зростання у короткостроковій перспективі не варто, а ось у довгостроковій можливо все.

- Якщо це були довгострокові вкладення, то я радив би зберегти оптимістичний настрій у перспективі на кілька років, - зазначив експерт у розмові з «КП в Україні». – Якщо ж повернення грошей протягом кількох років чекати страшно, доведеться мужньо приймати рішення про фіксацію збитків та просідання ведмежого ринку (ведмежий ринок – падіння ціни активу на 20% та більше протягом тривалого періоду часу. – Авт.) у валюті. Щоправда, проблема у тому, що ніхто не дасть гарантій, що не станеться жодних негативних подій із валютою. У наш час, коли активно відбувається політичний переділ світу і можливі будь-які дефолти та катаклізми, я не став би давати пораду ризикувати своїми заощадженнями у валютах різних країн. Криптовалюти все ж таки виглядають надійніше. Цей політичний чинник підтримує інвестиційний оптимізм у довгостроковій перспективі. Я сказав би, що криптовалюти – це наші «нові долари».

Новини по темі: біткоіни криптовалюта