6 жовтня
Завантажити ще

Євросоюз відмінив на рік усі мита на українські товари

Євросоюз відмінив на рік усі мита на українські товари

Український експорт тепер буде спрямований на європейський ринок без будь-яких мит та зборів. Усі сплати офіційно скасовані Європейським Союзом. Про це пише "Укрінформ".

- Регуляторні правила, які тимчасово припиняють усі збори з імпорту, що надходить до ЄС з України, були оприлюднені сьогодні в Офіційному журналі ЄС. Вони набудуть чинності завтра, 4 червня, та діятимуть до 5 червня 2023 року, - повідомила представник Єврокомісії з питань сільського господарства та торгівлі Міріам Гарсія Феррер на брифінгу у Брюсселі.

За її словами, таке рішення було ухвалено країнами ЄС для розвитку української економіки, яка постраждала від російської агресії.

- Це безпрецедентний крок, спрямований на розвиток економіки України, яка значно ослаблена внаслідок російської агресії. Він допоможе подолати скрутну ситуацію, в якій опинилися українські виробники та експортери після російського військового вторгнення, - зазначила Феррер.

Тимчасову лібералізацію торгівлі та інші торгові поступки щодо певних українських товарів було затверджено Радою ЄС наприкінці травня. Тоді в ЄС наголосили, що завдяки цим заходам країни зможуть суттєво підтримати економіку України.