Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
28 березня
Завантажити ще

Гайдай: 25 підприємств Луганщини скористалися держпрограмою релокації

Гайдай: 25 підприємств Луганщини скористалися держпрограмою релокації

Державною програмою релокації скористалися 25 бізнесів з Луганської області. Більшість підприємств регіону перевезли працівників та потужності до Дніпропетровської області, повідомив очільник Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.

Так, на Дніпропетровщині відновили діяльність бізнеси із виробництва хімічної продукції, гірничо-шахтного обладнання, обслуговування автотранспортних засобів, пошиття одягу, роздрібної торгівлі та громадського харчування.

Представники бізнесу, які займаються комп’ютерним програмуванням, розробкою програмного забезпечення, ремонтом оргтехніки, виробництвом спеціальної апаратури, перемістили свої виробничі потужності до Закарпатської, Львівської та Тернопільської областей.

У Хмельницькій, Черкаській і Чернівецькій областях підприємства розпочали діяльність з перевезення зернових культур, виробництва устаткування для виготовлення паперу, обробки дерева, виготовлення меблів, розповів Гайдай.

«Вони не тільки врятували власний бізнес та отримали допомогу від держави, а ще й зберегли робочі місця, допомогли переїхати та облаштуватися трудовим колективам. Тобто не залишили земляків без роботи», – підкреслив він.

Загалом в Україні вже понад 600 підприємств, які взяли участь у програмі релокації, завершили переїзд з областей, де тривають бойові дії. 390 з них вже відновили роботу на нових майданчиках у безпечних регіонах. Місцева влада допомагає знаходити приміщення для роботи, забезпечує підключення до мереж. Також допомагає знайти житло для працівників та налагоджувати логістичні маршрути.

«Співпраця держави та бізнесу не закінчується після переїзду, підприємцям допомагатимуть і надалі – з адаптацією, підбором працівників, налагодженням логістичних маршрутів та пошуком нових ринків збуту, в тому числі й за кордоном», - розповіли у Луганській ОВА.

Там додали, в Україні було створено онлайн-платформу для управління процесом релокації, яка розроблена на базі програмних продуктів е-Docs та E-Tender. Вона доступна за посиланням: https://auction.e-tender.ua/#/register.

Нагадаємо, раніше перша віце-прем'єр - міністр економіки Юлія Свириденко повідомила, що заявку на релокацію на сайті Мінекономіки подали понад тисяча підприємств з областей, де тривають бойові дії.