Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Без паніки, сіль буде! Торгові мережі заспокоюють людей та не бачать причин для дефіциту

Без паніки, сіль буде! Торгові мережі заспокоюють людей та не бачать причин для дефіциту
Фото: like.sumy.ua

Великі українські торгові мережі та виробники продовольства не бачать передумов до тривалої відсутності солі. Багато хто з них встиг підготуватися або шукає варіанти наразі, заявляючи, що дефіцит не має стати проблемою. Про це 26 травня повідомляє Forbes.ua.

Війна припинила роботу найбільшого виробника солі в Україні. Серед населення починається паніка, але магазини та виробники продовольства підготувалися до потенційної кризи.

Українських споживачів схвилювала новина про зупинення найбільшого в Україні виробника солі – держпідприємства "Артемсіль". Воно знаходиться у Соледарі Донецької області. Населений пункт обстрілює російська армія, снаряди зруйнували частину підприємства.

Найбільше в Україні підприємство з виготовлення солі «Артемсіль» зупинило виробничий процес ще у квітні, до того, як Соледар Донецької області потрапив під обстріл російської армії та снаряди зруйнували частину підприємства. Майже увесь запас готової продукції змогли вивезти.

Один із покупців запасів – мережа АТБ. Ритейлер ще в березні збільшив закупівлю солі у виробника, щоб заповнити полиці. Паралельно ритейлер виявив у Туреччині нових постачальників солі.

Дефіциту солі, зокрема у АТБ, виникнути не повинно, стверджують у мережі. Щоправда, імпортний продукт буде дорожчим через складну логістику. Він йде не через порти, які заблоковані, а через материкову частину Європи.

Не буде проблем і у переробників овочів, принаймні у найбільших гравців. Як повідомили Forbes у Nestle, що виробляє приправи та соуси «Торчин», у компанії кілька постачальників. Відтак зупинка «Артемсолі» на роботу не вплине. Така сама ситуація і на Ніжинському консервному заводі, що входить до корпорації Fozzy.

Сама корпорація, у складі якої «Сільпо», «Фора» та інші, завозить імпортну сіль. Крім того, компанія з початку квітня почала купувати продукцію в іншого виробника солі – Дрогобицького солевиварювального заводу. Це невелике підприємство, що виробляє 360 т солі на рік (для порівняння, «Артемсоль» у 2020 році виробила 1,2 млн т.) Повністю задовольнити попит у Дрогобичі не зможуть, хоч і збираються збільшити виробництво на 25 т на місяць.

Що стосується переробників м'яса, то по них зупинка «Артемсолі» теж не вдарить. Для такої продукції використовують імпортну сіль, яка містить необхідні консерванти. В "Артемсолі" такого продукту немає.

Проте проблеми можуть виникнути у виробників м'яса - тваринники використовують сіль при вигодовуванні свиней. Щоб замінити недорогий вітчизняний продукт, компанії із цього сегменту ведуть переговори з постачальниками з Литви, Чехії та Польщі. Щоправда, сіль у них буде майже вдвічі дорожча за українську.

Державне підприємство «Артемсіль» – одне з найбільших у Європі у галузі. Його виторг у січні – вересні 2021 року склав 43 млн грн чистого прибутку, що у 5,8 разу перевищує показник за аналогічний період минулого року, повідомляє «Інтерфакс». Виторг компанії зріс вдвічі, до 1,28 млрд грн.

У компанії в результаті обстрілів зруйнований склад, були прямі влучення у копальні та склад. До того ж російські війська регулярно обстрілюють вузлову залізничну станцію, через яку вивозили сіль.

При цьому на початку квітня 2022 року "Артемсіль" ще працювала. 1 квітня підприємство повідомило, що видобуток та переробка ведуться у трьох з п'яти копалень.