Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
3 березня
Завантажити ще

Стало відомо, які об'єкти відновлять на Сумщині за урядові 250 млн грн

Стало відомо, які об'єкти відновлять на Сумщині за урядові 250 млн грн

Для ліквідації наслідків боїв на території Сумської області з держбюджету спрямували 250 млн грн. 150 млн грн вже надійшли до обласного бюджету, решта коштів передбачені на червень, повідомив під час прес-конференції очільник обласної військової адміністрації Дмитро Живицький.

Розпорядники коштів на відновлення вже визначені, розповіли в ОВА.

«70 млн грн будуть спрямовані на критичну інфраструктуру, за яку відповідає обласний Департамент капітального будівництва. За ним закріплені пошкоджені соціальні установи, заклади охорони здоров’я, культури, багатоквартирні будинки, гуртожитки, адміністративні будівлі. За видами робіт це ремонт і заміна віконних та дверних прорізів, конструкцій фасадів, конструкцій дахів та покрівель», - поінформував Живицький.

Ще 70 млн грн будуть профінансовані через обласний Департамент житлово-комунального господарства і спрямовані на критичну інфраструктуру, зокрема ремонт зовнішніх і внутрішніх інженерних мереж та систем (теплопостачання, газопостачання, водопостачання, водовідведення, опалення, електричних мереж); демонтаж, розбирання зруйнованих конструкцій; прибирання вулиць та прибудинкових територій.

60 млн грн закріплено за обласним Департаментом освіти і науки. Це відновлення освітніх закладів, зокрема конструкцій дахів і фасадів, дверей, вікон, які зазнали руйнувань чи були пошкоджені ворожими діями.

Ще 50 млн грн через обласний Департамент інфраструктури буде спрямовано на проведення аварійного ремонту доріг. Наразі дорожніми службами проводиться грейдерування, також планується латання ям та вибоїн.

«Звичайно, 50 мільйонів гривень – це дуже мала сума, адже за мирним сценарієм на ремонт та відновлення лише місцевих доріг області у поточному році планувалося понад 1 мільярд гривень. Тим не менше дороги, як і інші об’єкти, будуть ремонтуватися і відновлюватися, адже життя на Сумщині попри кровопролитну війну, що веде Росія, триває», – резюмував Живицький.

Як раніше повідомив заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко, українські фахівці створюють довідник найкращих світових прикладів планування громадського простору, який допоможе якісно відбудувати постраждалі українські міста.