Завантажити ще

Одне з найбільших виробництв велосипедів у Європі Velotrade переїхало на Буковину

Одне з найбільших виробництв велосипедів у Європі Velotrade переїхало на Буковину

Завдяки програмі релокації бізнесу у Чернівецьку область з Харкова переїхало одне з найбільш потужних підприємств зі збору велосипедів в Європі «Велотрейд». Близько 15 тисяч велосипедів вивезли під ворожими обстрілами та розмістили на складах області.

Про це повідомили у пресслужбі Чернівецької ОВА.

Обласний голова Сергій Осачук привітав підприємців на новому місті та зазначив, що синергія місцевого самоврядування та бізнесу є прикладом вияву української солідарності та підтримки. Він також закликав місцевих мешканців зміцнювати економіку країни та віддавати перевагу вітчизняним виробникам.

«Покупку велосипеду закордонного виробництва краще залишити після перемоги, а сьогодні гасло «Свій до свого по своє» повинно бути вищим пріоритетом», – говорить він. 

Голова громади, в якій розмістилося підприємство, Андрій Дранчук додав, що крім виробництва тут знайшли прихисток  і працівники «Велотрейду». Їх дітей влаштували у місцеві навчальні заклади, а також допомогли оформити декларації з лікарями. 

Зі свого боку засновник компанії Олег Іванов поділився історією компанії, яка на українському ринку вже 25 років, та детальніше розповів про те, як бізнес рятували від знищення.

«Восени і взимку виробляємо велосипеди, весною і влітку – продаємо. Маємо одні з найкращих потужностей для збору велосипедів в Європі. Це дозволяло нам збирати до 600 транспортних засобів за один день. Через війну виробництво в Харкові довелося повністю припинити, один із цехів згорів через влучення ракети. Ми працювали під обстрілами, жили на складах. До Хотина перевезли готову продукцію та близько 15 робітників із сім’ями. Інша частина людей – у процесі переїзду», – розповів він. 

Також підприємець зазначив, що планує збудувати в Хотинській громаді завод з виробництва велосипедів та перенести сюди всю основну діяльність.

Нагадаємо, раніше перша віцепрем'єр-міністерка України – міністерка економіки Юлія Свириденко повідомила, що програма релокації підприємств є доступною для будь-якого бізнесу, що перебуває в зоні ризику через бойові дії.