5 жовтня
Завантажити ще

ОВА: Євросоюз профінансує реконструкцію двох КПП на Буковині

ОВА: Євросоюз профінансує реконструкцію двох КПП на Буковині

Європейський союз гарантує фінансування для завершення реконструкції КПП «Дяківці» та «Красноїльськ» у Чернівецькій області.

Про це повідомив голова Чернівецької обласної військової адміністрації Сергій Осачук під час зустрічі на міжнародному пункті пропуску «Порубне-Сірет», в якій також взяли участь голова Державної митної служби України Вячеслав Демченко, голова Митної служби Румунії Богдан Мігей та інші українські та румунські посадовці.

За словами Осачука, реконструкція відбуватиметься у два етапи – спочатку КПП добудують, а згодом обладнають відповідною інфраструктурою для обслуговування вантажних автомобілів.

«Першочергове фінансування ЄС буде направлене на добудову та повноцінне відкриття двох пунктів пропуску з українського боку, другий етап – розбудова інфраструктури для вантажівок», – зазначив він.

Очільник Буковини також подякував румунській стороні за прийом українських біженців та виразив сподівання, що Україна невдовзі отримає статус країни-кандидата на членство ЄС.

«В Україні тривають кровопролитні бої. Ми відчуваємо підтримку наших сусідів. Не забудемо, як три місяці тому Румунія прихистила тисячі українських біженців, захистивши їх від російської агресії та смерті. Бажаю нам, щоб набуття Україною статусу країни-кандидата на членство в ЄС ознаменувалося відкриттям двох пунктів перетину кордону», – наголосив Осачук.

Як підкреслив голова Чернівецької ОВА, процес будівництва двох КПП зрушив з місця завдяки зусиллям на дипломатичному рівні, роботі митної служби, а також підтримці Президента України та Європейського Союзу.

Як раніше зазначав міністр інфраструктури Олександр Кубраков, Україна акумулює всі зусилля задля втілення затвердженого плану Єврокомісії по відбудові країни.