Завантажити ще

МІУ: Сума збитків, нанесених Росією інфраструктурі України, сягнула 90 млрд доларів

МІУ: Сума збитків, нанесених Росією інфраструктурі України, сягнула 90 млрд доларів

Цивільна інфраструктура України в результаті повномасштабного вторгнення Росії зазнала збитків на понад 90 млрд доларів, і цей показник зростає з кожним днем війни.

Таку інформацію оприлюднив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков під час традиційної міжнародної конференції «Європа Карпат», яка проходила у польському місті Красичин та була присвячена розвитку логістики в Центральній та Східній Європі в умовах агресії Росії.

«Ми змушені оперативно перебудовувати нашу логістичну систему, – зазначив міністр. – Наразі працюємо над забезпеченням ланцюгів доставки вантажів, змінюємо напрямки торговельних потоків через блокаду українських морських портів та втрату близько 23% залізничної мережі».

Деталізуючи масштаби руйнувань інфраструктури, очільник відомства оприлюднив такі цифри: за час війни було втрачено 6,3 тис. км головних колій, пошкоджено 23 573 км автодоріг, 289 автомобільних мостів та 41 залізничний міст.

Представник уряду подякував європейським колегам за всебічну допомогу Україні, особливо в питанні гуманітарних вантажів. «Ми вже маємо бездозвільний проїзд для перевізників, а також на території Польщі працює низка логістичних хабів для ефективного керування перевезеннями. Впевнений, що з такою підтримкою перемога неминуча» – підкреслив він.

У Міністерстві інфраструктури очікують, що європейські партнери також візьмуть участь у відбудові транспортних артерій України.

Нагадаємо, що раніше Кубраков розповів про роботу польського міжнародного хабу, через який проходить стратегічна допомога Україні.

Новини по темі: Війна України з Росією