22 вересня
Завантажити ще

ОП: Для зручного розмитнення гуманітарних вантажів в Україні запровадили "Є-декларацію"

ОП: Для зручного розмитнення гуманітарних вантажів в Україні запровадили

Задля зручності відправників гуманітарних вантажів в Україні запрацювала електронна митна декларація, скористатись якою зможуть іноземці та громадяни України, що перебувають за кордоном. Про це повідомив заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко.

«З будь-якої країни світу ви можете заповнити заздалегідь митну "Є-декларацію" для гуманітарного вантажу. Всі анкети одразу потрапляють до бази даних Державної митної служби України та дублюються декларанту на електронну пошту», - розповів заступник керівника ОП.

"Є-декларацію" можна знайти за посиланням https://customs.help.gov.ua/ukr/import-notification/

За даними Тимошенка, цією декларацією можуть скористатися також громадяни України й іноземці, що не користуються електронними сервісами "електронний підпис", BankID, MobileID.

Для цього після отримання декларації на електронну пошту її треба роздрукувати та підписати. А вже роздруковану та підписану декларацію треба передати представникові митниці під час проходження українського кордону.

«Якщо ви громадянин України і користуєтесь електронними сервісами "електронний підпис", BankID, MobileID, оформлення митної "Є-декларації" гуманітарного вантажу можна також зробити через "Єдине вікно" Держмитслужби: https://cabinet.customs.gov.ua», - уточнив заступник керівника ОП.

Запроваджений сервіс "Є-декларування" має значно пришвидшити ввезення гуманітарних вантажів до України та посприяє зменшенню черг у митних пунктах, упевнені в ОП.

Нагадаємо, раніше "Укрзалізниця" повідомила, що за березень-квітень пасажирськими потягами було перевезено майже 10 тис. тонн гуманітарних вантажів.