Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Шмигаль заявив, що газ не подорожчає. А бензин подорожчає, зате з'явиться

Шмигаль заявив, що газ не подорожчає. А бензин подорожчає, зате з'явиться
Фото: УНІАН.

Ціна на газ для населення України не зміниться у найближчому майбутньому та становитиме, як і раніше, 8 грн за кубічний метр. Також в уряді розраховують, що комуналка для українців не зростатиме під час воєнного стану. Про це 29 квітня у своєму телеграм-каналі за підсумками засідання Кабміну повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

– Відповідне рішення було ухвалено сьогодні на засіданні уряду. Пільгова ціна діятиме і для підприємств, які виконують життєво важливі функції для забезпечення обороноздатності держави, - додав прем'єр.

Окремим рішенням уряд також рекомендує місцевим органам влади та комунальним підприємствам під час дії воєнного та надзвичайного стану в Україні не підвищувати тарифи на комунальні послуги.

Також Шмигаль запевнив, що протягом тижня питання дефіциту пального на АЗС має бути вирішено.

- Останнім часом спостерігається проблема із пальним на автозаправних станціях. Основна причина дефіциту – знищення ворогом частини інфраструктури, зокрема зупинка Кременчуцького нафтопереробного заводу, - зазначив він.

За словами голови КМУ, уряд 29 квітня ухвалив зміни до державного регулювання цін на нафтопродукти, які дозволять протягом 7 днів вирішити питання дефіциту пального на АЗС. Міністерство економіки та Міністерство енергетики проводять постійні консультації з паливними компаніями, щоб вирішити цю проблему.

Протягом наступних 7 днів дефіцит палива буде ліквідовано, оскільки оператори мають законтрактовані обсяги на території Західної Європи і наразі вирішується питання щодо їх завезення на територію України, додала до слів Шмигаля міністр економіки Юлія Свириденко.

Вона попередила, що на Україну чекає незначне подорожчання нафтопродуктів - це пов'язано насамперед з більшою ціною логістики через складні маршрути та використання кількох видів транспорту.

За словами Свириденко, дефіцит утворився через те, що протягом останніх трьох тижнів російські окупанти завдавали ударів по паливній інфраструктурі України. Зокрема, знищено Кременчуцький нафтопереробний завод, який був основним виробником пального в Україні, а також низку великих нафтобаз операторів ринку зі значними запасами пального.