Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

В Україні скоротили категорії переселенців, які отримуватимуть виплати

В Україні скоротили категорії переселенців, які отримуватимуть виплати

В Україні зменшили перелік категорій внутрішньо переміщених осіб, які отримуватимуть виплати. З травня допомога нараховуватиметься лише тим переселенцям, які не можуть повернутися додому через бойові дії. Про це заявила в ефірі всеукраїнського телемарафону Міністр соціальної політики Марина Лазебна.

– Сьогодні є багато людей, які повертаються додому у безпечні місця. Таким людям виплати припинятимуться, - повідомила міністр.

За її словами, отримати виплати зможуть громадяни, які мешкають у населених пунктах, де продовжаться бойові дії. Також допомогу від держави отримуватимуть люди, чиє майно пошкоджено.

Згідно з рішенням Кабміну, громадяни, які зареєструвалися як внутрішньо переміщені особи, українці, які евакуювалися з районів бойових дій та проживають у деокупованих населених пунктах, мають право на отримання допомоги. Виплати щомісяця надаються у таких розмірах: для осіб з інвалідністю та дітей – 3 тисячі гривень, для інших осіб – 2 тисячі гривень.

За даними Мінсоцполітики, статус внутрішніх переселенців з початку війни вже набули 1,4 млн українців. З них – 250 тисяч переселенців уже отримали перші виплати.