Завантажити ще

Свириденко: План післявоєнного відновлення України передбачає її повний доступ до ринків G7 та ЄС

Свириденко: План післявоєнного відновлення України передбачає її повний доступ до ринків G7 та ЄС

Ключовою умовою для післявоєнного відновлення та розвитку України є повний доступ до ринків країн G7 та Євросоюзу. Про це в статті «Як буде відновлюватися Україна?» написала перша віцепрем'єр-міністр — міністр економіки Юлія Свириденко.

«Для наших товарів уряди цих країн мають скасувати всі квоти та імпортні мита, зокрема — захисні та антидемпінгові. Таким чином українські виробники зможуть вільно експортувати свою продукцію на ринки, що охоплюють 54% світової економіки», — пояснює вона.

Приклад у цьому, за словами Свириденко, вже подає Велика Британія. Оголошення про повне відкриття своїх ринків для України британці зроблять найближчими днями за підсумками двосторонніх перемовин.

Перша віцепрем'єр-міністр — міністр економіки нагадала, що завдяки доступу до ринків розвинутих держав успішно відновилася після війни Південна Корея.

«Експорт дає можливість промисловості розвиватися і виробляти більше товарів. А головне — інтегруватися в сучасні ланцюги виробництва. Це не лише експорт, але і трансфер технологій до України, що не менш важливо для промислової модернізації», — зазначила Свириденко.

План післявоєнного відновлення країни, за її словами, - друге за популярністю питання серед українців після обговорення військових успіхів. Мінекономіки запропонувало ключові принципи, які мають бути включеними до нього, спільно з українськими економістами, офісами «Великої четвірки» та іншими провідними консалтинговими компаніями.

Нещодавно Свириденко наголошувала, що під час післявоєнного відновлення Україні будуть потрібні не просто інвестиції, а можливість рости за рахунок доступу по зовнішніх ринків.