Завантажити ще

Мінекономіки України опублікувало нову граничну вартість бензину – 43,52 грн/літр

Мінекономіки України опублікувало нову граничну вартість бензину – 43,52 грн/літр
Фото: pixabay.com

Міністерство економіки України опублікувало нову граничну вартість бензину та дизельного пального, від якої АЗС можуть встановлювати свою націнку. Максимальна ціна на "звичайний" бензин не повинна перевищувати 43,52 грн/літр, а за дизпаливо – 44,9 грн/літр. Про це повідомив телеграм-канал Pics&Maps.

Середня вартість 1 літра дизельного палива ULSD 10 ppm складає 39,90 гривень, 1 літра бензинів автомобільних GASOLINE 10 ppm - 38,97 грн. Розмір націнки українських мереж АЗС залишається на довоєнному рівні: 4,55 грн. на літр бензинів та 5 грн. на літр дизеля.

12 березня Міністерство економіки України повідомило, що уряд ухвалив кілька рішень для уникнення дефіциту пального на заправках та стримування зростання його ціни.

Затверджено зміни у формулі розрахунку максимальної дозволеної ціни палива на заправках. Її визначення здійснюватиметься за збільшеною ціною логістики та доплати до котирувань у Північно-Західній Європі (NWE), куди зараз переорієнтовано постачання палива українськими АЗС.

У Верховну Раду представлено законопроект, який скасовує акциз і знижує ставку ПДВ з 20% до 7%. Це суттєво зменшує розмір податків, які раніше становили більше половини ціни палива. Ці рішення дадуть економічний стимул мережам завозити більше пального та не призведуть до зростання цін.

Як писала “КП” в Україні”, бензин А-95 у середньому в Україні з початку 2022 року зріс у ціні на 12,6% – до 34 грн за літр. Дизель за аналогічний період подорожчав на 13,6% – до 33,4 грн.