Не вивозіть готівкову гривню – ви не зможете поміняти її за нормальним курсом. Краще відкрийте гривневий рахунок та емітуйте до нього банківську картку.
Якщо ви поїхали вже з готівкою та перебуваєте у Західній Україні, зверніться до банку. Більшість банків може емітувати електронні картки.
Не осаджуйте банкірів із питанням, де у Києві зараз купити валюту. За законом це неможливо.
Купити валюту за гривню неможливо й безготівково.
Конвертація долар – євро неможлива.
Оплата за кордон, крім критичного імпорту, неможлива. Є ймовірність, що НБУ дозволить оплату лікування та освіти. Не варто намагатися натулити прокладок і вивести гроші: НБУ зрозуміло пояснив банкам, що з ними буде в подібних випадках.
На зняття готівки з гривневих та валютних рахунків є обмеження (гривня 100 тис., валюта – еквівалент 30 тис. грн). Якщо ви у регіоні, якому загрожує тимчасова окупація, зняття грошей можливе в межах наявності коштів у відділенні банку.
Банківські осередки в цілості та безпеці, але треба не забувати їх продовжувати. Якщо хочете, щоб доступ отримала третя особа, довіреність та ключ обов'язкові.
По готівковій валюті – вивозіть у межах, встановлених Митним кодексом (10 тис. євро без декларування та пояснень, де ви їх взяли – Авт.). У країні війна і країні потрібна валюта для оплати зброї та амуніції. Тому вважайте, що конвертація це ваш внесок у боротьбу з окупантом.
Щоб не скаржитися на банкомати, користуйтесь безготівковими платежами.
Цей веб-сайт використовує cookies для покращення взаємодії з користувачем під час відвідування веб-сайту. Користування веб-сайтом означає згоду з його політикою cookies