Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
19 квiтня
Завантажити ще

Долар росте на тлі панічних новин: що далі

Долар росте на тлі панічних новин: що далі
Фото: REUTERS/Data Ruvic

У понеділок, 14 лютого, торги на міжбанку відкрилися падінням гривні на тлі зростання геополітичної напруженості навколо України.

– На ринку сформувалися панічні покупки валюти з боку всіх учасників ринку, при цьому різко обвалилася пропозиція долара, – зазначив керівник відділу аналітики ДК Forex Club Андрій Шевчишин. - Експортери та населення вважають за краще залишатися у валюті, і це ще більше посилює перекіс балансу.

Основною причиною обвалу курсу експерт вважає новини про можливе воєнне вторгнення до України, ймовірність якого розглядається західними країнами як висока. Підтвердженням цього стала інформація про евакуацію - посольств та консульств, а також іноземних громадян, призупинення перельотів до України деяких авіакомпаній.

До цього слід додати очікування світовими інвесторами позачергового засідання Федеральної резервної системи США, яке може принести ринкам сюрприз із позаплановим посиленням грошово-кредитної політики, що збільшіть розпродаж активів, зокрема українського боргу.

– Геополітична напруженість призвела до зростання цін на нафту та газ, що також виступає для гривні значним негативом, – каже Шевчишин. - НАК «Нафтогаз України» продовжує накопичувати валюту для покупки газу, що може додавати тиску на гривню.

За словами експерта, гривня продовжить перебувати під впливом покупців. І хоча емоційність руху унеможливлює оцінку горизонту коливань, Шевчишин очікує рух у зону 29 гривень за долар. За його словами, єдиним великим продавцем валюти зараз є НБУ, який інтервенціями спробує згладити падіння.

– Цього тижня очікується зростання курсу долара до гривні, – каже старший аналітик Альпарі Вадим Йосуб. - Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень близько 28,7 грн., а готівковий долар у банках торгуватиметься близько 28,6/28,8 грн.

Оскільки зростання валюти відбулося у понеділок, після того як у п'ятницю ввечері різко загострилася ситуація на кордоні з РФ і знову зросла ймовірність початку військових дій, то найближча динаміка курсів, як і раніше, залежатиме від того, зростатиме ризик війни чи, навпаки, знижуватиметься.