Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
19 квiтня
Завантажити ще

У Метінвесті заявили, що сплачують усі податки, і це підтверджено фіскальними органами

У Метінвесті заявили, що сплачують усі податки, і це підтверджено фіскальними органами
Фото: metinvestholding.com

Повідомлення про факти заниження податкових зобов'язань підприємствами Групи Метінвест, які нібито мали місце, не відповідають дійсності. Податкові органи не підтверджують наявність будь-якого податкового боргу у Групи і, більш того, офіційно надали інформацію про його відсутність.

Компанії також не було надано інформації про підстави для затвердження, що існує певна недоплата податків у сумі 18 млрд грн. Тільки у 2021 році Група перерахувала до бюджетів усіх рівнів в Україні 52,7 млрд грн податків та зборів, що у 2,4 рази більше, ніж у 2020 році.

Однак, незважаючи на ці факти, на підприємствах Групи було проведено обшуки, вчинені з суттєвими порушеннями законодавства. Зокрема, обшуки були проведені на підставі «дефектної» ухвали суду, в якій не було зазначено терміну її дії, що прямо суперечить нормам Кримінально-процесуального кодексу України.

Обшуки були проведені частково у приміщеннях та за адресами, які не були вказані у судових рішеннях. Правоохоронні органи блокували відеофіксацію слідчих дій з боку адвокатів компанії. Зазначені дії правоохоронних органів суперечать вимогам законодавства України та будуть оскаржені у судовому порядку.

Поведінка правоохоронців виходила за межі правового поля та ймовірно свідчить про те, що справжньою метою організованих обшуків було не виявлення речей чи документів, пов'язаних із розслідуванням, а виключно для залякування та притиску бізнесу.

Новини по темі: Податки Метінвест