Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Долар узяв паузу: куди піде курс наступного тижня

Долар узяв паузу: куди піде курс наступного тижня
Фото: Іванов Олексій/УНІАН

Головною інтригою тижня на валютному ринку було питання - до якого рівня зросте курс долара. Панічні настрої іноземних інвесторів, які скуповували валюту для виходу з українських ОВДП, штовхали вартість «американця» вгору. У певні моменти торгів на міжбанку за американську валюту давали понад 29 грн., але закріпитися на цій відмітці долар не зміг. Більше того, у п'ятницю він почав дешевшати.

Хоча повернутись до позначок минулого тижня у національної валюти не вийшло - за тиждень гривня поступилася долару 2,0-2,3% своєї вартості.

– З другої половини четверга на міжбанківському ринку гривня відіграла у долара близько 20 копійок, – каже старший аналітик «Альпарі» Вадим Іосуб. - Але говорити про те, що тренд на зміцнення гривні буде стійким без суттєвої деескалації геополітичної ситуації, поки що зарано. На найближчий тиждень ми очікуємо зростання курсу долара до гривні. Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень близько 29,4 грн., а готівковий долар у банках - близько 29,3/29,5 грн.

Схожий прогноз робить і керівник відділу аналітики ГК Forex Club Андрій Шевчишин. За його словами, зниження курсу «американця» почалося під впливом зміни риторики РФ і зміни настроїв західних інвесторів.

– Оптимістичне завершення торгів у четвер дає надії на стабілізацію геополітичної ситуації, – каже Шевчишин. - Ймовірно, долар досяг локального піку, і побоювання інвесторів щодо ескалації воєнного конфлікту відходять на задній план, доки не з'являться нові відомості або жорсткі висловлювання сторін. Напередодні РФ заявила про неприпустимість війни з Україною та плани виведення військ після навчань з Білорусі, що було сприйнято нерезидентами як сигнал до деескалації. Ринок розглядає варіант дипломатичного вирішення конфлікту.

За словами експерта, не лише гривня відреагувала на новини, а й прибутковість українських єврооблігацій упала.

- Експортери, які притримують валюту через курс, що постійно зростає, активізуються і вирівнюють пропозицію валюти, - каже Шевчишин. – До кінця місяця також заходитиме валюта під податкові виплати. Відшкодування ПДВ напередодні було низьким (всього 99,8 млн гривень) і також стало фактором вирівнювання курсу. Найближчим часом гривня стабілізується на досягнутих рівнях. У міру вщухання паніки експортери, що притримують у період зростання валюту, і населення почнуть її продавати, підтримуючи зростання пропозиції валюти. На наступному тижні очікуємо рух у діапазоні 28,75-29,1 гривні за долар, якщо не буде нового жорсткого потоку новин про ескалацію, яка змусить нерезидентів відновити активні продажі.

За словами аналітика, незважаючи на певний позитив, є фактори, які збережуть тиск на гривню. Це відтік капіталу з ринків, які розвиваються, майбутні закупівлі вуглеводнів (газ), активність імпортерів, що зберігається досі.