Завантажити ще

Що відбувається з біткоїном і які у нього перспективи: думка експерта

Що відбувається з біткоїном і які у нього перспективи: думка експерта
Фото: REUTERS

Bitcoin перебуває у стані падіння вже кілька місяців. 10 листопада ціна підходила до історичного максимуму 69 тис. доларів, але після цього втратила вже 43%.

20 січня вартість біткоїну пробила критичну позначку в 40 тис. доларів, що сталося на тлі вербального драйвера: Росія запропонувала піти шляхом обмежень на випуск, обмін та обіг криптовалют на території країни. Головний стратег з криптовалют компанії TomiEx Анжей Ковальчук зазначає: враховуючи обсяги російського ринку і значущість споживачів для світової криптоспільноти, логічно, що реакція власників криптовалют була негативною.

- Тобто фактор для нових мінімумів вартості криптовалют вже з'явився, - вважає Ковальчук. - Якщо ринок так сильно реагує на подібні новини, то ми можемо чекати на аналогічну негативну реакцію і в майбутньому на заяви різних країн про обмеження.

При цьому, продовжує експерт, питання того, що «бульбашка біткоїну починає здуватися», не стоїть. Індустрія розвивається і будь-якої миті можуть виявлятися активності покупців криптовалюти. Тож спекулятивні сплески, навіть на 10-15 тисяч доларів вгору, не виключаються.

Так, погоджується Ковальчук, зараз на ринку стадія зниження, капіталізація падає, спостерігається невизначеність із регулюванням та з ринком криптовалют загалом. Але якщо десь упала ціна, це не означає, що «усі пішли з криптовалют». Це означає, що зараз є така стадія життя цього активу.

- Короткострокові орієнтири у нас негативні: чекаємо на зниження вартості Bitcoin до рівня 34 тис. доларів, - зазначив експерт у коментарі «КП в Україні». - При цьому середньострокові орієнтири все ще оптимістичні із потенціалом зростання до існуючих історичних максимумів. Однак, для того, щоб це сталося, має виявитися багато факторів, які зараз є невідомими. Зокрема, йдеться про відношення різних регуляторів до того, що резиденти їхньої країни володіють криптовалютою.​

Новини по темі: Курс валют біткоіни