Завантажити ще

Організацію країн - експортерів нафти замість представника Нігерії очолив представник Кувейту

Організацію країн - експортерів нафти замість представника Нігерії очолив представник Кувейту
Фото: facebook.com/OPECSecretariat

Новим генеральним секретарем ОПЕК став представник Кувейту Хайтам Аль-Гайс (Haitham Al-Qais). Про це Організація країн-експортерів нафти повідомила за підсумками засідання.

Хайтам Аль-Гайс замінить представника Нігерії Мухаммеда Баркіндо, який обіймав цю посаду два трирічні терміни, з червня 2016 року.

Представника Кувейту обрано терміном на три роки і розпочне обов'язки з 1 серпня 2022 року. Згідно з джерелами " Інтерфаксу ", кандидатура Хайсама аль-Гайса була єдиною. Він очолював делегацію Кувейту в ОПЕК з 2017 до 2021 року. В даний час є заступником директора з маркетингу держкомпанії Кувейту Kuwait Petroleum Corporation.

Відповідно до статуту ОПЕК, генеральний секретар обирається терміном три роки і може бути переобраний один раз. У 1990 році Хайсам аль-Гайс закінчив університет Сан-Франциско в Каліфорнії за спеціальністю "Політологія". Він працював у МЗС Кувейту та нафтових компаніях. Аль-Гайс володіє шістьма мовами, включаючи арабську, англійську, німецьку, португальську, іспанську, французьку та китайську.

Організація країн - експортерів нафти - міжнародна міжурядова організація, створена 1960 року нафтовидобувними країнами, часто сприймається як картель. До складу ОПЕК входять 13 країн: Алжир, Ангола, Венесуела, Габон, Ірак, Іран, Конго, Кувейт, Лівія, ОАЕ, Нігерія, Саудівська Аравія, Гвінея. Штаб-квартира розташована у Відні. До ОПЕК+ входять десять країн: Азербайджан, Бахрейн, Бруней, Казахстан, Малайзія, Мексика, Оман, Росія, Судан, Південний Судан.

Новини по темі: Кувейт Нафта