Завантажити ще

Ціни на батон та соняшникову олію в Україні почала регулювати держава

Ціни на батон та соняшникову олію в Україні почала регулювати держава
Фото: Алексей Иванов\УНИАН

Кабінет міністрів України вніс батон (тільки цей різновид хліба) та соняшникову олію до списку харчових продуктів, подорожчання яких мають заздалегідь декларувати суб'єкти господарювання, що їх реалізують, а також заборонив встановлювати націнку на хліб житньо-пшеничний і батон понад 10%.

Відповідне рішення уряду міститься у його ухвалі №1432 від 30 грудня 2021 року.

Це регулювання вводиться на період дії карантину, спричиненого пандемією COVID-19.

Відповідно до чинної нині постанови Кабміну №341 від 22 квітня 2020 року, обов'язковому декларуванню зростання цін на продукти харчування підлягають товари, які мають суттєву соціальну значимість.

До них відносяться крупа гречана, цукор-пісок, борошно пшеничне вищого гатунку та вермішель з неї, молоко пастеризоване жирністю 2,5%, хліб житньо-пшеничний, яйця курячі категорії С1, тушка куряча, вода мінеральна негазована та масло вершкове жирністю 7 %.

А В ЦЕЙ ЧАС

Кабмін обмежив ціну на газ для виробників соціальних продуктів

Кабінет міністрів, крім того, запровадив граничний рівень надбавки до ціни природного газу власного видобутку, що постачається виробникам соціальних продуктів. Максимальне збільшення до 30 квітня становитиме 24%.

Про це йдеться у постанові уряду від 30 грудня 2021 р. № 1435. Норма постанови поширюється на підприємства, основним видом діяльності яких є виробництво наступних товарів:

  • Борошно пшеничне вищого гатунку
  • Молоко пастеризоване жирністю 2,5 відсотка (у плівці)
  • Хліб житньо-пшеничний
  • Яйця курячі категорії С1
  • Птах (тушка куряча)

Згідно з документом, торговельна надбавка за постачання природного газу власного видобутку для задоволення соціальних потреб виробників продуктів встановлюється на рівні, що не перевищує 1 відсотка.