25 березня
Завантажити ще

Підсумки 2021-го на ринку праці: українським роботодавцям потрібні «сині комірці»

Підсумки 2021-го на ринку праці: українським роботодавцям потрібні «сині комірці»
Фото: Синиця Олександр/УНІАН

У 2021 році роботодавці найчастіше шукали вантажників, комірників, менеджерів з продажу, продавців-консультантів та охоронців, констатував сайт з пошуку роботи Jooble. А в розрізі галузей лідерами за кількістю пропозицій по роботі у році, що минає, стали оптова та роздрібна торгівля, виробництво, а також транспорт і логістика.

У сфері торгівлі у 2021 році було опубліковано близько 75 тис. вакансій, середня зарплата у галузі становить 15 тис. грн. У сфері виробництва – 55 тис. вакансій (18 тис. грн), транспорту та логістики – близько 40 тис. вакансій (20 тис. грн).

Традиційно найбільша кількість пропозицій по роботі була у великих містах: Києві, Харкові, Одесі, Дніпрі, Львові, Запоріжжі.

За даними порталу, у 2021 році претенденти на 38% частіше цікавилися новою роботою, ніж у 2020-му. Серед найпопулярніших пошукових запитів на сайті Jooble – менеджер з продажу, продавець-консультант, вантажник, швачка, продавець-касир.

Цікаво, що попит претендентів на віддалену роботу знизився на 10%. Найчастіше працювати на відстані хочуть перекладачі, оператори кол-центру, бухгалтери, тестувальники ПЗ, викладачі. А ось кількість пропозицій про віддалену роботу від роботодавців зросла на 17%, що, на думку аналітиків порталу, відображає тенденцію переходу компаній до онлайн-формату роботи.​

Новини по темі: Зарплати Робота торгівля