Завантажити ще

Чи оновить біткоїн максимуми до кінця року: думка експерта

Чи оновить біткоїн максимуми до кінця року: думка експерта
Фото: REUTERS/Dado Ruvic

До кінця 2021-го рекордних стрибків цін на крипторинку можна не чекати. Таку думку у коментарі «КП в Україні» висловив головний стратег з криптовалют компанії TomiEx Анжей Ковальчук. За його словами, фіксація прибутку інвесторами до кінця року буде причиною коливання ціни біткоїну в діапазоні $41160-59800.

- Незважаючи на те, що навколо криптосектора з'являється все більше стартапів, ініціативних груп, а також спостерігається явне зростання попиту на криптовалюту серед інвесторів-початківців, і криптовалюти все частіше враховують, як засіб для інвестицій та засіб платежу, перед черговим витком зростання ціни на ринку повинні спрацювати стоп-ордери, - каже експерт.

Крім того, продовжує експерт, впевнена позиція ФРС США щодо монетарної політики дає орієнтир, що захисні інструменти не будуть мати попит, а долар США ще подорожчає. Щоб монетарна політика Федрезерва припинила впливати на крипторинок, потрібно більше тривожних сигналів про економічні перспективи світу. Але коронавірус стає менш значущою подією для ринку під кінець року: за прогнозами остання мутація не стане новим витком пандемії. Всі ці глобальні показники не дадуть приводу для різкого збільшення портфеля інвесторів криптовалютами.

- Основні тригери до кінця 2021-го – це коментарі США щодо регулювання крипторинку, побоювання чи оптимізм щодо поширення коронавірусу у всьому світі та нові локдауни, - вважає Ковальчук. - Також значущими будуть дані щодо ринку енергоресурсів, оскільки енергетична криза може стати причиною різкого зростання попиту на біткоїн та інші валюти.

Водночас експерт зазначає: просідання ціни вниз варто розглядати як привід купити криптовалюту на довгострок. Адже перспективи зростання біткоїну понад $100 тис. за монету, як і раніше, розглядаються як базовий сценарій.

Інвесторам, які не мають часу відслідковувати динаміку крипторинку щодня, експерт радить взяти до уваги таку тактику: за раніше спланованим графіком раз на тиждень відкривати позиції на покупку за тими криптоактивами, які найбільш популярні та відомі. Такий помірковано агресивний підхід дає можливість не витрачати багато часу на аналіз ринку, сумніви, очікування ідеального входу. Цей підхід, розуміючи цільові орієнтири зростання ціни, дозволить заробити з найменшими ресурсними втратами. Питання отримання прибутку – лише питання часу. Ризики втрати коштів зберігаються, якщо це не купівля криптовалюти, а маржинальна торгівля.