Завантажити ще

Зустрічайте нові 5 гривень: в Україні з'явилася монета на честь року Тигра

Зустрічайте нові 5 гривень: в Україні з'явилася монета на честь року Тигра
Фото: bank.gov.ua

Національний банк України з 9 грудня 2021 року ввів до обігу пам'ятну монету "Рік Тигра" номіналом 5 гривень. Про це повідомляє пресс-служба регулятора.

Тираж звичайної пам'ятної монети з нейзильберу - 30 тисяч екземплярів, ще 20 тисяч буде запропоновано нумізмати в особливій сувенірній упаковці. Орієнтовна ціна монети становитиме 64 грн, монети у сувенірній упаковці – 95 грн. Також нова монета є легітимним платіжним засобом, але прийматиметься при цьому за номіналом - 5 грн. Будь-яка пам'ятна монета (як і ця) є дійсним платіжним засобом України та обов'язкова до прийому без будь-яких обмежень щодо її номінальної вартості до всіх видів платежів, а також для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.

Монета присвячена одній із тварин дванадцятирічного циклу східного календаря. На аверсі монети розміщені: вгорі – малий Державний Герб України, праворуч від якого – напис півколом Україна; на дзеркальному фоні по колу зображено 12 символів східного календаря, у центрі кола - стилізований годинник зі стрілкою, який вказує на тигра - символ року, під стрілкою - 2022; внизу зліва напис півколом "5 гривень"; на матовому фоні зображені стилізовані символи кожної пори року: сніжинка (вгорі), квітка (праворуч), ягода (внизу), листок (ліворуч); логотип Банкнотно-монетного двору НБУ (ліворуч від символу кролика).

На реверсі монети зображено стилізований символ східного календаря 2022 року - Тигр, його оточують по колу стилізовані символи, які характерні для кожної пори року: сніжинки (зверху праворуч), квітки (знизу праворуч), плоди (знизу зліва), гілки (зверху зліва).

Раніше повідомлялося, що в Україні 1 грудня з'явилися три нові монети : дві по 10 гривень та одна – 5 гривень. Монети номіналом 10 гривень присвячено Дню Збройних сил України, а 5-гривнева монета вийшла у серії, присвяченій пам'ятникам архітектури країни.

Також в Україні з'явилися нові банкноти у 20 гривень та 200 гривень із символікою 30-річчя Незалежності України.