26 вересня
Завантажити ще

Валюта євро вперше у своїй історії змінить дизайн банкнот

Валюта євро вперше у своїй історії змінить дизайн банкнот
Фото: freepik.com

Європейський центральний банк (ЄЦБ) планує до 2024-го змінити дизайн банкнот євро. Про це повідомляє сайт банку.

Жодних ідей або ескізів нового стилю євровалюти поки що не напрацьовано. Щоб визначити, що буде зображено на нових банкнотах, ЄЦБ створить фокус-групи, до яких увійдуть представники всіх країн єврозони. Вони допоможуть скласти список тем та сюжетів для нового дизайну, з яких потім виберуть найкращі. Остаточне рішення ухвалюватиме керівництво Європейського регулятора після громадських консультацій.

- Через 20 років настав час переглянути зовнішній вигляд наших банкнот, щоб зробити їх ближче для європейців будь-якого віку та походження, - заявила глава ЄЦБ Крістін Лагард.

Офіційний представник банку підтвердила Euronews, що це перший повний редизайн банкнот євро за два десятиліття. До цього ЄЦБ лише оновлював їхній зовнішній вигляд, щоб додати нові засоби захисту від підробок.

Євро є офіційною валютою 19 із 27 країн-членів Євросоюзу - Австрії, Бельгії, Німеччини, Греції, Ірландії, Іспанії, Італії, Кіпру, Латвії, Литви, Люксембургу, Мальти, Нідерландів, Португалії, Словаччини, Словенії, Фінляндії, Франції, Естонії. Крім того, євро використовується у Чорногорії та Косово.

Готівкові євро (монети та банкноти) були введені в обіг 1 січня 2002-го (безготівковий євро з'явився раніше 1 січня 1999 року). Наразі на банкнотах зображені об'єкти, що символізують архітектурні стилі різних періодів європейської історії. З моменту появи дизайн банкнот змінювався лише трохи. Зокрема, згодом на банкноту додали Мальту та Кіпр.

Через відмивання грошей випуск банкнот номіналом 500 євро було припинено 27 квітня 2019 року. Чи відновиться обіг цієї купюри в новому дизайні, поки не повідомляється.