25 вересня
Завантажити ще

Вадим Новинський: зміни до Податкового кодексу гублять промисловість та дрібний бізнес

Вадим Новинський: зміни до Податкового кодексу гублять промисловість та дрібний бізнес
Фото: facebook.com/novynskyi

Додаткові повноваження працівників податкових органів, передбачені законопроектом №5600, посилять фіскальний тиск на бізнес. Про це заявив народний депутат України Вадим Новинський, коментуючи ухвалення у другому читанні змін до Податкового кодексу в ефірі телеканалу «Україна 24» 30 листопада 2021 року.

«Розвинені цивілізовані країни завжди впроваджують політику протекціонізму по відношенню до власної промисловості, а під час світової пандемії коронавірусу ще й підтримують та роблять усілякі послаблення, у той час як промислова політика української держави реалізується з точністю до навпаки – вкотре ухвалено закон, що змінює правила оподаткування та посилює тиск як на промисловий сектор, так і на малий та середній бізнес. Додаткові надходження до бюджету від рентної плати на видобуток залізної руди в 2021 році жодним чином не пов'язані із зусиллями уряду – це світова кон'юнктура цін, і за підсумками року гірничодобувні підприємства України заплатять на 1,5 млрд доларів податків більше, ніж торік. Розширення бази оподаткування для гірничо-металургійного комплексу не обґрунтовано.

За словами Вадима Новинського, головним завданням влади у регулюванні економіки має бути економічний зріст, стабільні, прозорі та передбачувані правила, а також залучення інвестицій. Але податкове законодавство у нас змінюється набагато частіше, ніж це встановлене Податковим кодексом, і це відштовхує інвесторів від України.

«Як представники великої промисловості, ми завжди виступали за розумний діалог та консенсус між урядом та галузевими асоціаціями. Кілька місяців роботи над законопроектом показали, що, зрештою, такого діалогу та компромісу досягнуто, щоправда, з окремо взятими групами - «Довіра» та «За майбутнє» - в частині оподаткування великих гравців агросектору, представники якого входять до цих груп.

Влада має ретельно зважувати і кожне рішення, і кожне своє слово, адже, наприклад, необдумана політична заява перших осіб держави про державний переворот призводить до обвалу акцій провідних українських компаній на світових біржах».