Завантажити ще

Найдорожчим містом у 2021 році став Тель-Авів, а найдешевшим – Дамаск.

Найдорожчим містом у 2021 році став Тель-Авів, а найдешевшим – Дамаск.
Фото: pixabay.com/pavelisa

Київ посів 88-е місце зі 173 у рейтингу найдорожчих міст світу за версією аналітичного підрозділу журналу The Economist Intelligence Unit ( EIU ). Найдорожчим містом у 2021 році визнали Тель-Авів, а найдешевшим – Дамаск.

- Тель-Авів уперше очолив рейтинг, піднявшись із п'ятого місця минулого року. "Зріст Тель-Авіву в основному відображає зміцнення ізраїльської валюти, шекелю, щодо долара США (індекс WCOL порівнюється з цінами в Нью-Йорку) і зростання цін на продукти та транспорт", - пояснили в Economist Intelligence Unit.

На другому і третьому рядку розташувалися Париж та Сінгапур. Четверте та п'яте місце посіли Цюріх та Гонконг. До ТОП-10 найдорожчих міст світу також увійшли Нью-Йорк, Женева, Копенгаген, Лос-Анджелес та Осака. Москва посіла у рейтингу 96-е місце.

Десятка найдорожчих міст. Фото: eiu.com

Десятка найдорожчих міст. Фото: eiu.com

Крім Дамаска найдешевшими для життя містами назвали Буенос-Айрес, Тріполі, Ташкент, Туніс та Алмати.

"Дамаск залишається найдешевшим містом у світі, де ціни у доларовому вираженні падають з минулого року, оскільки сирійська економіка, що роздирається війною, перебуває у скрутному становищі", - йдеться у звіті.

У середньому, ціни на товари та послуги зросли на 3,5%, що є найвищим рівнем інфляції за останні п'ять років. Причинами назвали пандемію Covid-19 та соціальні обмеження.

Рейтинг EIU складали з огляду на ціни на продукти, одяг, інші товари та послуги, а також на оренду житла.

Десятка найдешевших міст. Фото: eiu.com

Десятка найдешевших міст. Фото: eiu.com