Голова комітету Верховної Ради з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев розповів, як працюватиме економічний паспорт, закон про який зо дня на день до парламенту внесе президент Володимир Зеленський.
- Кожна дитина, яка народжується в Україні, отримуватиме рахунок чи економічний паспорт. І цей рахунок буде щомісячно поповнюватись на відповідну суму від відрахувань від ренти на корисні копалини, які видобуваються в Україні. Кожна сім'я, яка має дитину, отримуватиме дохід від надр, - сказав у кулуарах Верховної Ради Данило Гетьманцев, коментуючи президентську ініціативу щодо запровадження економічного паспорта. Депутат не виключив, що президентський законопроект буде поширюватись і на дітей, які народилися після 2019 року.
Також парламентар роз'яснив, як накопичуватиметься сума на «дитячому рахунку».
– У нас народжується близько 300 тисяч дітей на рік. Є відрахування від ренти... Я особисто не виключаю, що ще будуть відрахування від приватизації, імпортного ПДВ... Так от, сума від ренти ділиться між усіма дітьми. А якщо ця сума буде меншою, ніж це встановить законопроект, то вона дотуватиметься за рахунок держбюджету, - сказав Гетьманцев.
За словами депутата, до досягнення дитиною повноліття батьки не можуть зняти з рахунка зазначені накопичення. Сума видаватиметься дитині, коли їй сповнеться 18 років. Передбачається, що вона буде значною – вистачить на автомобіль або навіть на перший внесок на житло.
- Ми розраховуємо, що після досягнення 18-річчя кожна українська дитина зможе мати на своєму рахунку близько 10 тисяч доларів США у гривневому еквіваленті. І ці гроші можна буде використати на навчання в українських вишах, чи на придбання житла, чи на інші цілі, – пояснив Гетьманцев.
Під час свого звернення до Верховної Ради про внутрішнє та зовнішнє становище України президент Володимир Зеленський анонсував, що внесе законопроект про економічний паспорт українця.