Завантажити ще

Експерт: Через зріст нелегального ринку цигарок держбюджет недоотримає 14 млрд гривень

Експерт: Через зріст нелегального ринку цигарок держбюджет недоотримає 14 млрд гривень

Лише за останній рік частка ринку нелегальних тютюнових виробів в Україні зросла утричі. Наразі тіньовий ринок становить 18% від усього ринку сигарет, написав у Facebook блогер та політичний оглядач Михайло Шнайдер.

«Сума несплачених податків контрабандистами та підробниками становить понад 14 мільярдів гривень. 62% цигарок, які виробляються на Винниківській тютюновій фабриці для експорту та для продажу виключно в магазинах «Дьюті Фрі», продаються насправді в Україні – без сплати податків, зрозуміло», - сказав експерт.

Крім того, завод компанії «Юнайтед Тобакко», який постачає на ринок 90% цигарок без акцизних марок, також розташований в Україні, у Жовтих Водах.

При цьому 67% усіх нелегальних цигарок у країні продаються у легальних точках, зазначив Шнайдер.

«Серед причин зросту нелегального ринку називають відсутність нормального контролю з боку правоохоронців, прикордонників і податківців, а також надмірне зростання акцизів на цигарки - по 20% на рік як мінімум, і це призводить до подорожчання легальних сигарет, з яких справно сплачуються податки», - написав він.

Оскільки контрабандисти та контрафактники не сплачують податки, їхні цигарки виходять дешевшими, зауважив експерт.

«З урахуванням того, що доходи українців не зростають на 20% на рік, то їм все важче й важче купувати законні цигарки, з яких сплачуються податки, ось вони й купують нелегальні цигарки», – констатував Шнайдер.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що стрімкі темпи зростання тіньового ринку сигарет можуть призвести до виходу з українського ринку офіційних виробників, які є одними з найбільших платників податків у країні.

Новини по темі: бюджет Ринок сигарети