27 травня
Завантажити ще

Глава НБУ: Україна отримала другий транш від МВФ за програмою stand-by у 700 мільйонів доларів

Глава НБУ: Україна отримала другий транш від МВФ за програмою stand-by у 700 мільйонів доларів
Фото: facebook.com/KyryloShevchenkoCEO

Україна отримала другий транш від Міжнародного валютного фонду за програмою stand-by у еквіваленті 699 мільйонів доларів. Про це повідомив голова Національного банку України Кирило Шевченко.

– Сьогодні Україна отримала другий транш від Міжнародного валютного фонду за програмою stand-by у розмірі 500 млн СПЗ (спеціальні права запозичень, – Авт.)... Ці кошти надійдуть на рахунки уряду у Національному банку України та збільшать міжнародні резерви, – написав він у фейсбуці.

22 листопада Рада директорів МВФ на засіданні у Вашингтоні схвалила виділення Україні другого траншу, а також продовжила дію програми до кінця червня 2022 року. Поточна програма закінчувалася 8 грудня.

Програму у форматі stand by схвалили 9 червня 2020 року на 18 місяців та загальним обсягом близько п'яти мільярдів доларів. У серпні МВФ виділив перший транш на 2,1 млрд. дол. З урахуванням першого траншу загальні виплати в рамках stand by становили приблизно $2,8 млрд.

Спочатку передбачалося чотири перегляди виконання умов програми для виділення інших траншей. Однак обумовлений графік було порушено, фінансування призупинено.

Мета програми – підтримка платіжного балансу України під час пандемії COVID-19. Україна, у свою чергу, зобов'язалася захищати соціально вразливі верстви населення, забезпечувати незалежність центрального банку, відновлювати надійне банківське кредитування приватному сектору, боротися з корупцією, продовжувати судову реформу, знижувати роль держави та корпоративних інтересів в економіці тощо.

Новини по темі: НБУ МВФ МВФ кредит