Завантажити ще

Долар продовжує дешевшати. Варто вже купувати валюту чи зачекати

Долар продовжує дешевшати. Варто вже купувати валюту чи зачекати
Фото: Фото-Рабе від Pixabay

Протягом минулого тижня курс американської валюти до гривні знизився на всіх сегментах валютного ринку на 0,5-0,6%.

За даними компанії Alpari, минулої п'ятниці офіційний курс долара США, що встановлюється НБУ, знизився з 26,33 до 26,19 грн (-0,5%). Попит/пропозиція долара на міжбанку, за даними компанії «УкрДилінг», за цей час знизилися з 26,26/26,28 до 26,10/26,12 грн (-0,6%). Середні курси купівлі/продажу готівкового долара у банках знизилися за тиждень із 26,25/26,43 до 26,09/26,28 (-0,6%). При цьому спред між середнім продажем та середньою покупкою розширився з 0,7 до 0,8%.

– У п'ятницю курс гривні продовжив зміцнення на відкритті, відкотившись до позначки 26,1грн за долар, – каже керівник відділу аналітики ГК Forex Club Андрій Шевчишин. - Покупці, чекаючи на нову порцію продажу валюти після вчорашнього розпродажу долара, відразу поставили низькі котирування, використовуючи можливість купити подешевше через неминучість зміцнення гривні. Зазвичай за умов локдауну валютний ринок млявий, торгові обсяги низькі. Тому поява на ринку великих продавців (як і покупців) призводить до невеликої паніки, яка посилює імпульс. Напередодні таким великим продавцем став Укренерго, який залучив від розміщення єврооблігацій 825 млн доларів. Банки, які представляють «Укренерго», почали активний продаж валюти безпосередньо на ринок, внаслідок чого продавці були повністю деморалізовані. До продажу підключилися в паніці аграрії, металурги, ІТ-сектор, і єдиним покупцем «останньої інстанції» став НБУ.

За словами Шевчишина, торговельні обороти ринку зросли майже втричі щодо перших трьох днів листопада до 371 млн дол., а НБУ викупив левову частку цього обсягу.

– Ринок, чекаючи «продовження банкету», налаштовується на подальше зміцнення гривні, – прогнозує Шевчишин. - Якщо напередодні «Укренерго» продав 180 млн дол. і зрушив курс на 15 коп., то, розпродавши весь обсяг залученої валюти на непідготовлений для цього валютний ринок, долар може запросто провалитися нижче за 26 грн за долар. Якщо НБУ не діятиме, можна очікувати і на сильніше зміцнення гривні. Єдиний спосіб стримати долар – продаж безпосередньо НБУ в резерви. Ми очікуємо на продовження зміцнення гривні через переважання продавців на ринку. Слідкуємо за позначкою 26 грн за долар та діями НБУ, який єдиний може зупинити зміцнення. У середньостроковому та довгостроковому горизонті зберігаємо девальваційні очікування.

За словами Андрія Шевчишина, поточне зміцнення - це хороша можливість купити валюту, що подешевшала. З трендом на зміцнення гривні погоджуються й інші експерти.

- На найближчий тиждень ми очікуємо на незначне зниження курсу долара до гривні, - каже старший аналітик Alpari Вадим Йосуб. – Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень близько 25,95 грн, а готівковий долар у банках – близько 25,9/26,1 грн.